MOME-hallgatók munkája az OIEE új klipjében

Date:
Kocsis Bence (OIEE) és Kicsák Blanka (design-és művészetmenedzsment mesterszakos hallgató) a MOME mentorprogramjában kezdték meg a közös munkát, aminek eredményeként született meg az OIEE új klippje, az OFF BEAT ECHO.

A dal Steve Dub (Chemical Brothers) Grammy-díjas hangmérnök közreműködésével készült. A klip gyártásban a MOME-hallgatók különböző területről érkező művészekkel együtt reflektáltak vizuálisan a szám témájára. A forgatás a MOME filmstúdióban valósult meg.   

A technikai oldalról külön csavar, hogy a vizualitás futurisztikussága és aktuális trendek ellenére semmilyen digitális utómunkát nem tartalmaz a fényelésen kívül, így minden amit látunk, a projekciókon a hologram vetítésen át, a valóságban is így működik.  
Az alkotásokat a dal szövege és hangulata inspirálta, amelynek témája a bennünk lévő folyamatos harc a társadalom és környezetünk által generált folyamatos haladás, ingerektől való függés és a vágy a lassabb és nyugodtabb létezés felé.   

Kocsis Bence (OIEE) - Rendező, Art Director és Producer, Zene (MOME) 
Karcis Gábor - Mapping, vetítés (MOME) 
Körei Sándor - szobrászművész (MKE) 
Barna Nóra - táncművész, media design hallgató (MOME) 
Nikola Mrkobrad - formatervező (MOME) 
Kicsák Blanka - művészet menedzsment (MOME) 
Kiss Péter - operatőr, vágó 
Cseke Tamás - fotó (MOME) 
Székács Dániel Mapping, vetítés (MOME) 

Tovább a videóra: https://youtu.be/omCAk2YWSlM 

More news

A Jövő Egyeteme a MOME fejlesztéséről és átfogó megújulásáról szól, ami az idei év egyik kiemelt fókuszpontja. Az elmúlt időszakban tizenkét munkacsoport dolgozott a programon, akik a Jövő Egyeteme Műhely vezetésével, az egyetem polgárainak széleskörű bevonásával megvalósították a MOME történetének legátfogóbb tervezési folyamatát és kidolgozták a 2023 decemberében a Szenátus által támogatott Jövő Egyeteme program, azaz a „Három Iskola modell” részletes implementációs tervét. Most pedig újabb mérföldkőhöz ért az egyetem. 2024. július 18-án tartott ülésén a MOME Szenátusa meggyőző többséggel és ellenszavazat nélkül támogatásáról biztosította a tervezetet, így tovább folytatódhat a közös munka annak érdekében, hogy jövő télen életbe léphessen az új struktúra, és a MOME Európa meghatározó design-felsőoktatási intézményévé váljon...

A világ egyik legrangosabb digitális művészeti fesztiváljára, az Ars Electronica 2024-re kapott meghívást egyetemünk. A nagy múltú fesztivál Campus-sorozatában minden évben bemutat egy-egy művészeti egyetemet; a kiállítást a linzi egyetemmel közösen szervezik – Linz főterén ezúttal a MOME hallgatói mutatkozhatnak be. Kárpáti Judit Eszter, Esteban de la Torre és Nagy Ágoston kurátorok az elmúlt évek kiemelkedő diplomamunkáiból válogattak.

Új szimbólummal bővült azoknak az emléktárgyaknak a köre, amelyeket a MOME közösségének a tagjai egyetemi pályafutásuk különböző mérföldköveit elhagyva vehetnek át. Az összetartozást erősítő új jelkép egy esztergálással, forgácsolással készült polírozott felületű bronztárgy, a koncepció alapja a MOME emblémájából kiemelt „O” betű. A Fülöp József rektor kezdeményezésére alkotott tárgyat Ádám Krisztián, a MOME mesteroktatója tervezte, és 2024-től valamennyi képzési szint végzősei vehetik át az oklevelükkel együtt.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121