MOME-hallgatók munkája az OIEE új klipjében

Date:
Kocsis Bence (OIEE) és Kicsák Blanka (design-és művészetmenedzsment mesterszakos hallgató) a MOME mentorprogramjában kezdték meg a közös munkát, aminek eredményeként született meg az OIEE új klippje, az OFF BEAT ECHO.

A dal Steve Dub (Chemical Brothers) Grammy-díjas hangmérnök közreműködésével készült. A klip gyártásban a MOME-hallgatók különböző területről érkező művészekkel együtt reflektáltak vizuálisan a szám témájára. A forgatás a MOME filmstúdióban valósult meg.   

A technikai oldalról külön csavar, hogy a vizualitás futurisztikussága és aktuális trendek ellenére semmilyen digitális utómunkát nem tartalmaz a fényelésen kívül, így minden amit látunk, a projekciókon a hologram vetítésen át, a valóságban is így működik.  
Az alkotásokat a dal szövege és hangulata inspirálta, amelynek témája a bennünk lévő folyamatos harc a társadalom és környezetünk által generált folyamatos haladás, ingerektől való függés és a vágy a lassabb és nyugodtabb létezés felé.   

Kocsis Bence (OIEE) - Rendező, Art Director és Producer, Zene (MOME) 
Karcis Gábor - Mapping, vetítés (MOME) 
Körei Sándor - szobrászművész (MKE) 
Barna Nóra - táncművész, media design hallgató (MOME) 
Nikola Mrkobrad - formatervező (MOME) 
Kicsák Blanka - művészet menedzsment (MOME) 
Kiss Péter - operatőr, vágó 
Cseke Tamás - fotó (MOME) 
Székács Dániel Mapping, vetítés (MOME) 

Tovább a videóra: https://youtu.be/omCAk2YWSlM 

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121