MOME-hallgatók munkája az OIEE új klipjében

Dátum: 2023.04.11
Kocsis Bence (OIEE) és Kicsák Blanka (design-és művészetmenedzsment mesterszakos hallgató) a MOME mentorprogramjában kezdték meg a közös munkát, aminek eredményeként született meg az OIEE új klippje, az OFF BEAT ECHO.

A dal Steve Dub (Chemical Brothers) Grammy-díjas hangmérnök közreműködésével készült. A klip gyártásban a MOME-hallgatók különböző területről érkező művészekkel együtt reflektáltak vizuálisan a szám témájára. A forgatás a MOME filmstúdióban valósult meg.   

A technikai oldalról külön csavar, hogy a vizualitás futurisztikussága és aktuális trendek ellenére semmilyen digitális utómunkát nem tartalmaz a fényelésen kívül, így minden amit látunk, a projekciókon a hologram vetítésen át, a valóságban is így működik.  
Az alkotásokat a dal szövege és hangulata inspirálta, amelynek témája a bennünk lévő folyamatos harc a társadalom és környezetünk által generált folyamatos haladás, ingerektől való függés és a vágy a lassabb és nyugodtabb létezés felé.   

Kocsis Bence (OIEE) - Rendező, Art Director és Producer, Zene (MOME) 
Karcis Gábor - Mapping, vetítés (MOME) 
Körei Sándor - szobrászművész (MKE) 
Barna Nóra - táncművész, media design hallgató (MOME) 
Nikola Mrkobrad - formatervező (MOME) 
Kicsák Blanka - művészet menedzsment (MOME) 
Kiss Péter - operatőr, vágó 
Cseke Tamás - fotó (MOME) 
Székács Dániel Mapping, vetítés (MOME) 

Tovább a videóra: https://youtu.be/omCAk2YWSlM 

További hírek

2025. március 20-án a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány kuratóriuma egyhangú szavazással, az egyetemi szenátus ajánlásával összhangban Kovács Csaba egyetemi tanárt, Ybl- és Prima Primissima-díjas építészt nevezte ki a MOME megbízott rektorának. A megbízott rektor mandátuma a 2025-26-os akadémiai év végéig szól.

Élsport, ambíció, feszültség, extrém lelki és fizikális terhelés – ezeket a témákat dolgozza fel Tőkés Anna Az utolsó dobás című filmje, amelyet beválogattak a világ egyik legrangosabb animációs szemléje, az Annecy Nemzetközi Animációs Fesztivál diplomafilmes versenyprogramjába. A rendezvény mindeközben idén a magyar animáció előtt tiszteleg, bemutatva Magyarország filmiparát, alkotóit, stúdiót és iskoláit.

A nyolcadik ArtHungry Díj Formatervezési kategóriájának nyertesei között számos egykori MOME-hallgató részesült elismerésben, így Guthy Máté, Kristóffy Róbert, Szilágyi Nóra At least otthoni edzőpadja, Dávid Márk Puritaan – 03 kollekciója. A kategória fődíjasa az idén a Stockholm Furniture Fairen debütált MAIII COLLECTIVE Fragments kollekciójával. Szintén fődíjat nyert a Tervezőgrafika kategóriában Kaszanyi Nóra Biedermeier mindennapok / Művészet és polgárosodás a 19. századi Magyarországon (1815–1867) című albumával és kiállítási arculatával. A díjakat március 6-án vehették át a budapesti Deák Palotában rendezett átadóünnepségen, amely egyben a döntős projektek pop-up kiállításának a megnyitója is volt.