MOME IxD tábor - Pannonhalma

Dátum: 2023.08.27
‘Szakrális UX és spirituális design’ témában, a Pannonhalmi Bencés Főapátság adott otthont idén a háromnapos MOME Interaction Design (interakció tervezés) tábornak. Három csapatban, összesen 26 ember interakciós prototípusokat dolgozott ki, 3 különböző témában, amit a utolsó nap demo day keretében mutattak be. 

A digitális tervezőknek szervezett, kifejezetten az online térből és a materiális világból elvonulásnak helyet adó, detox tábor már 2016-óta létezik. Balatonkenesén volt az első IxD tábor, és azóta pedig évente más-más helyszínen rendezik meg. 

A korábbi táborok egyik fő koncepciója volt az is, hogy a tervező csapat a rendezvény témájaként egy helyi problémát dolgoz fel, így segítve a szállásként szolgáló falunak/városnak. 

Pannonhalma először, mint helyszín merült fel az idei tábor szervezésekor, a helyszínnel pedig adódott a szakralitás és spiritualitás témának, mely komfortzónán kívüli terület a legtöbb designernek. 

A Pannonhalmi Bencés Főapátságban a résztvevők vallási meggyőződésüktől függetlenül merülhettek el a gondolataikban, meditálhattak, a design és spiritualitás, valamint a szakralitás kapcsolatait járták körbe a spekulatív design eszközeivel.  

A táborozóknak ugyanakkor lehetőségük volt különböző design módszereket gyakorolni és más tervezőkkel eszmét cserélni, valamint átélni a magyar design közösség erejét, pezsgését. 

Ha téged is érdekel az interaktív design, jelentkezz a MOME OPEN - tanfolyamok / továbbképzések ősszel induló MOME ID képzésére!  

További információk és jelentkezés: https://www.facebook.com/momeopen 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

A víz ma még magától értetődő része az életünknek – de meddig? Diákok gondolták újra az alapvető anyag jövőjét a 2025-ös kreatív alkotópályázat keretében, amelyen 7–10. osztályosokból álló csapatok a második fordulóban MOME-mentorokkal dolgozták ki a terveiket. A júnus 25-i finálén tíz középiskolás csapat mutatta be az elképzeléseit, közülük négyet díjazott a MOME-oktatókból álló zsűri. Az első helyezést az Ísbíltúr, a másodikat a Bacsaók, a harmadikat a Code Noir csapat szerezte meg, míg a különdíjat a Newwave vihette haza. A rendszerszintű gondolkodást tükröző munkák arra figyelmeztetnek: a víz kérdése nem jövőbeli probléma – már most tennünk kell érte.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.