MOME KIKI — Kipakolás Kiállítás

Dátum: 2024.02.18
Első alkalommal rendezték meg az Art and Design Management szak hallgatói a MOME KIKI-t, azaz a Kipakolás Kiállítást, ahol az egyetem öt angol nyelvű mesterképzése – Design, Photography, Animation, Interaction Design, Designer Maker – hallgatóinak válogatott munkáit prezentálták a nagyközönségnek. A koncepció a hallgatók számára biztosított nyilvános megjelenési lehetőségek hiányából indult ki, platformot teremtve arra, hogy az egyetem falai között születő, értékes munkák a féléves értékelés után ne a fiókban végezzék, hanem méltó láthatóságot kapjanak.

A kiállítás 2024. február 16. és 22. között, a Deák Erika-ösztöndíj-program részeként valósult meg, amelyet a MOME KIKI ötletével Tereh Natasa és Bárány Theo, az Art and Design Management szak hallgatói nyertek el 2023 szeptemberében. 

Az első KIKI a „333 szabály” témájára épült, amely a szorongással való megküzdés egyik hasznos relaxációs technikája. A módszer lényege, hogy feszült szituációban keresni kell a térben három tárgyat, meg kell érinteni három felületet, valamint azonosítani három hangot. A fizikai valóságot tudatosítva így könnyebben visszaszerezhetővé válik az irányítás a gondolatok, majd a test felett. A kiválasztott tizenhárom hallgató ehhez hasonlóan arra keresett megoldást, hogyan tudnak egyéni nézőpontjukból kiindulva felülemelkedni a szorongásaikon. Az alkotásokban közös, hogy nem csupán reflektálnak a szorongató problémákra, hanem azok feloldását, továbblépési lehetőségeit is keresik saját szakmai eszközeikkel. 

A 3-as szám a kiállítás koncepciójában is megjelent: a három részre osztott kiállítótér három gondolati egység köré szerveződött. Az első térben az ember és környezete közötti egyensúly megteremtésére, a másodikban a felnövés nehézségeire, a gyökereink keresésére és átértelmezésére fókuszáltak, míg a harmadik rész a gyász és az elengedés témáját dolgozta fel.  

 

Interjú a szervezőkkel: https://designisso.com/2024/03/04/ennek-ki-kellett-jonnie-interju-a-mome-kiki-menedzsereivel 

  

Projektmenedzsment: Bárány Theo, Tereh Natasha, Villám Vivien  
Kurátorok: Bálint Juli & Baranyi Zs. Fani 
Grafika: Varga Tímea 
Social Media Management: Lukovics Flóra 
Kiállítók: Bunford Péter, Gajewszky Anna, Diana Hubska, Majoros Míra, Nagy Balázs, Pere Viktória, Rakonczai Diána, Szalay Eszter, Szeredi Sára, Tetiana Tarenkova, Tóth Hunor, Adi Tudose, Varga Domonkos, Zsurbej Jázmin 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.

Az egyetem jelenéről, jövőjéről, az igazi MOME-identitásról és az álmokról is szó esett az idei diplomaosztón, amelyen nemcsak háromszázhúsz hallgató vehette át diplomáját, de új hagyományokkal is gazdagodott az egyetem legszebb ünnepe. Az eseménynek ezúttal a RaM-ArT Színház adott otthont, ahol az alapszakos és mesterszakos végzősök mellett rektori különdíjasokat, jubilálókat, valamint a Wartha-díj és az Etikus Építészeti Viselkedés Díj kitüntetettjeit is köszöntték. Ilyen volt a MOME Diplomaosztója 2025–ben!