MOME KIKI — Kipakolás Kiállítás

Date:
Első alkalommal rendezték meg az Art and Design Management szak hallgatói a MOME KIKI-t, azaz a Kipakolás Kiállítást, ahol az egyetem öt angol nyelvű mesterképzése – Design, Photography, Animation, Interaction Design, Designer Maker – hallgatóinak válogatott munkáit prezentálták a nagyközönségnek. A koncepció a hallgatók számára biztosított nyilvános megjelenési lehetőségek hiányából indult ki, platformot teremtve arra, hogy az egyetem falai között születő, értékes munkák a féléves értékelés után ne a fiókban végezzék, hanem méltó láthatóságot kapjanak.

A kiállítás 2024. február 16. és 22. között, a Deák Erika-ösztöndíj-program részeként valósult meg, amelyet a MOME KIKI ötletével Tereh Natasa és Bárány Theo, az Art and Design Management szak hallgatói nyertek el 2023 szeptemberében. 

Az első KIKI a „333 szabály” témájára épült, amely a szorongással való megküzdés egyik hasznos relaxációs technikája. A módszer lényege, hogy feszült szituációban keresni kell a térben három tárgyat, meg kell érinteni három felületet, valamint azonosítani három hangot. A fizikai valóságot tudatosítva így könnyebben visszaszerezhetővé válik az irányítás a gondolatok, majd a test felett. A kiválasztott tizenhárom hallgató ehhez hasonlóan arra keresett megoldást, hogyan tudnak egyéni nézőpontjukból kiindulva felülemelkedni a szorongásaikon. Az alkotásokban közös, hogy nem csupán reflektálnak a szorongató problémákra, hanem azok feloldását, továbblépési lehetőségeit is keresik saját szakmai eszközeikkel. 

A 3-as szám a kiállítás koncepciójában is megjelent: a három részre osztott kiállítótér három gondolati egység köré szerveződött. Az első térben az ember és környezete közötti egyensúly megteremtésére, a másodikban a felnövés nehézségeire, a gyökereink keresésére és átértelmezésére fókuszáltak, míg a harmadik rész a gyász és az elengedés témáját dolgozta fel.  

 

Interjú a szervezőkkel: https://designisso.com/2024/03/04/ennek-ki-kellett-jonnie-interju-a-mome-kiki-menedzsereivel 

  

Projektmenedzsment: Bárány Theo, Tereh Natasha, Villám Vivien  
Kurátorok: Bálint Juli & Baranyi Zs. Fani 
Grafika: Varga Tímea 
Social Media Management: Lukovics Flóra 
Kiállítók: Bunford Péter, Gajewszky Anna, Diana Hubska, Majoros Míra, Nagy Balázs, Pere Viktória, Rakonczai Diána, Szalay Eszter, Szeredi Sára, Tetiana Tarenkova, Tóth Hunor, Adi Tudose, Varga Domonkos, Zsurbej Jázmin 

More news

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) erdőtelepítő programjának keretében ezúttal – a Duna-Dráva Nemzeti Park szakembereivel összefogva – Vízvár területén telepítenek erdőt az egyetem hallgatói és dolgozói. A november 14–16-ra meghirdetett akciót a hét elején a témához kapcsolódó szakmai programok előzik meg az egyetem budapesti campusán. A MOME Zero program keretében november 12-én délután a biomimézis témájával foglalkozó tel-avivi kutató, Yael Helfman-Cohen tart előadást, 13-án pedig Gálhidy László biológus, a WWF Magyarország Erdő programjának vezetője érkezik a MOME-ra.

A varázslatos Zoom alkotója, a sajtótörténet, a magazinok hőskorának meghatározó alakja, a The New Yorker, a Rolling Stone, a New York és a Playboy révén ismertté vált Bányai István grafikus idén lenne hetvenöt éves. Az alkotó alma matere, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem november végén a grafikus életművéből mutat be válogatást, kiállítással tiszteleg a művész előtt, amelyen kortárs nézőpontból mutatja be munkásságát végre itthon is.

Egy tárgy, amiből erőt meríthet tulajdonosa... – így jellemezte a Highlights of Hungary új díjtárgyát Szalai Bálint designer, aki Király Adrienn-nel, ugyancsak formatervező alkotótársával közösen tervezte meg az idén második évtizedébe lépő esemény új díjtárgyát. 2024 díjazottjai már ezt a díjat vehették át, a Kreatív különdíját pedig Temesi Apol, a MOME adjunktusa, a Your Nature kollekció megalkotója kapta. Mindhárman a MOME-alumni tagjai, aktív kapcsolatban alma materükkel.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121