MOME siker a XVI. Építész-Be Light! Regattán

Dátum: 2023.07.19
2023-ban tizenhatodik alkalommal rendezték meg az Építész Regattát a Balatonon, a MOME pedig második alkalommal képviseltette magát a versenyen. A Kálmán Ernő DLA építész által alapított verseny mára hagyománnyá vált a hazai építésztársadalomban, és nem csak a vitorlázásra, az építészek közötti kapcsolatépítésre is remek alkalmat nyújt. A rendezvény idei üzenete: bármit hozzon az élet, számíthatunk egymásra! „A jövőt közösen építjük!”

Az idei regatta egy állófogadással vette kezdetét június 23-án, péntek este. Itt a főszervező V4 Építészeti Alapítvány elnöke, Kálmán Ernő DLA építész, majd Szakály Sándor professzor, Széchenyi-díjas történész a V4 Építészeti Alapítvány kurátora és Kollár Lajos professzor, a Professzorok Batthyány Köre elnöke, Magyar Vitorlás Szövetség tiszteletbeli elnöke köszöntötte a vendégeket.

A szombati futamot a viharos időjárás miatt törölniük kellett a szervezőknek, este azonban a Scruton közösségi térben rendezett vacsorán találkozhattak egymással, és az esemény díszvendégével, Erik Vilstrup Lorenzennel, Magyarország dániai nagykövetével a résztvevők.

A június 25-i versenyen a MOME csapata (Fazekas Zalán, Formanek Liza, Kocsis Adelina Szandra, Kocsis Tamás, Oltvai Ádám, Szabó Ágnes, kapitány: Erhardt Péter) a Gyöngy nevű hajóval indult el a Révfülöpi kikötőből, 33 másik versenyző hajó között. A futamot követő díjkiosztón a hazai építész oktatási intézmények csapatai között először osztották ki a BE LIGHT! Vándorkupát, amelyet a MOME csapata nyert el, amely emellett összesítésben a 11. helyen végzett a regattán. A helyezéshez gratulálunk! 

//Fotók: Építész Regatta / Wéber Viktor//
 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.

Az egyetem jelenéről, jövőjéről, az igazi MOME-identitásról és az álmokról is szó esett az idei diplomaosztón, amelyen nemcsak háromszázhúsz hallgató vehette át diplomáját, de új hagyományokkal is gazdagodott az egyetem legszebb ünnepe. Az eseménynek ezúttal a RaM-ArT Színház adott otthont, ahol az alapszakos és mesterszakos végzősök mellett rektori különdíjasokat, jubilálókat, valamint a Wartha-díj és az Etikus Építészeti Viselkedés Díj kitüntetettjeit is köszöntték. Ilyen volt a MOME Diplomaosztója 2025–ben!