Művészeti és design projektek a tóparton: a MOME és a BALATORIUM együttműködésének gyümölcsei lesznek láthatók a hétvégén

Date:
Az ország és Közép-Európa legnagyobb tavát érő ökológiai kihívásokat kívánja rendhagyó módon, összművészeti, valamint edukációs eszközökkel bemutatni és tudatosítani a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa részeként megvalósult BALATORIUM program, melyhez a MOME is jelentősen hozzákapcsolódott. Az augusztus 26-27. között rendezett Ökológiai x kulturális hétvégén a MOME workshopokkal és kiállításmegnyitóval vesz részt az Örvényesi szabadstrandon.

A Balaton és térségének aktuális ökológiai kérdéseire hívja fel a figyelmét a BALATORIUM című kezdeményezés, melyhez a MOME 2021 őszén csatlakozott egy komplex edukációs programmal, melynek elsődleges célja, hogy a téma iránt a művészet és a design eszközeivel érzékenyítse a 14-18 éves korosztályt. 

A MOME a Balatorium Ökológiai x Kulturális Hét keretében az elmúlt két év kapcsolódó projektcsomagjának eredményeit mutatja be az Örvényesi szabadstrandon felállított Foliorium Pavilonban és környékén augusztus utolsó hétvégéjén.  

A hétvégén többek között sor kerül a SAVE THE LAKE című, kooperatív társasjáték tesztelésére a fejlesztő MOME-hallgatókkal, megismerhetőek lesznek a MOME-n az előző félévben zajlott Ökológiai Adatfizikalizáció Kurzus keretében létrejött munkák, valamint megvalósul egy interaktív audioreaktív installáció, amely a Balaton mikrobiológiai élővilágát hozza ki a szárazföldre és jeleníti meg a strandon található Foliorium Pavilonon. 
Az augusztus 26-27-i hétvége részletes programja a Facebook-eseményben olvasható: https://fb.me/e/32b7JbqPN 
 

More news

A Jövő Egyeteme a MOME fejlesztéséről és átfogó megújulásáról szól, ami az idei év egyik kiemelt fókuszpontja. Az elmúlt időszakban tizenkét munkacsoport dolgozott a programon, akik a Jövő Egyeteme Műhely vezetésével, az egyetem polgárainak széleskörű bevonásával megvalósították a MOME történetének legátfogóbb tervezési folyamatát és kidolgozták a 2023 decemberében a Szenátus által támogatott Jövő Egyeteme program, azaz a „Három Iskola modell” részletes implementációs tervét. Most pedig újabb mérföldkőhöz ért az egyetem. 2024. július 18-án tartott ülésén a MOME Szenátusa meggyőző többséggel és ellenszavazat nélkül támogatásáról biztosította a tervezetet, így tovább folytatódhat a közös munka annak érdekében, hogy jövő télen életbe léphessen az új struktúra, és a MOME Európa meghatározó design-felsőoktatási intézményévé váljon...

A világ egyik legrangosabb digitális művészeti fesztiváljára, az Ars Electronica 2024-re kapott meghívást egyetemünk. A nagy múltú fesztivál Campus-sorozatában minden évben bemutat egy-egy művészeti egyetemet; a kiállítást a linzi egyetemmel közösen szervezik – Linz főterén ezúttal a MOME hallgatói mutatkozhatnak be. Kárpáti Judit Eszter, Esteban de la Torre és Nagy Ágoston kurátorok az elmúlt évek kiemelkedő diplomamunkáiból válogattak.

Új szimbólummal bővült azoknak az emléktárgyaknak a köre, amelyeket a MOME közösségének a tagjai egyetemi pályafutásuk különböző mérföldköveit elhagyva vehetnek át. Az összetartozást erősítő új jelkép egy esztergálással, forgácsolással készült polírozott felületű bronztárgy, a koncepció alapja a MOME emblémájából kiemelt „O” betű. A Fülöp József rektor kezdeményezésére alkotott tárgyat Ádám Krisztián, a MOME mesteroktatója tervezte, és 2024-től valamennyi képzési szint végzősei vehetik át az oklevelükkel együtt.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121