Nemzeti Tehetség Program a MOME-n

Date:
A Hazai és határon túli tehetségsegítő szervezetek működésének támogatása elnevezésű NTP-TSZMT-M-23 projekt célja a hazai és határon túli tehetségsegítő szervezetek működésének támogatása, amelynek keretében a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem a Nemzeti Tehetség Program (NTP) pályázati keretrendszerének kialakítását, adatelemzést, projektátvilágítást és szakmai tanácsadás feladatokat látja el 2024. július elsejétől.

Az NTP-TSZMT-M-23-0004 azonosítószámú projekt azt a célt szolgálja, hogy a strukturálatlan adatokat moduláris, strukturált keretrendszerrel helyettesítse, a pályázati folyamat hatékonyságának növelésére törekszik. 

A hagyományos pályázati folyamatok gyakran strukturálatlan szöveges adatokra támaszkodnak, ami az egyes pályázatok elbírálásánál előny, de az összehasonlíthatóságot szinte lehetetlenné teszi. Bár lehetséges az elemzés, ez hatalmas erőforrást igényel. 

A program célja, hogy megoldást nyújtson erre a problémára, egy úttörő, általánosan használható egységes programstruktúra megalkotásával.

A projekt azt a célt szolgálja, hogy a strukturálatlan adatokat moduláris, strukturált keretrendszerrel helyettesítse, a pályázati folyamat hatékonyságának növelésére törekszik. Ez nemcsak a döntéshozatalt egyszerűsíti, hanem megalapozottabb döntésekhez is vezet, ami végső soron szélesebb körben elősegíti a tehetségek gazdasági és társadalmi érvényesülését. 

A projekt megvalósítási időszaka 2023. július 1-2024. augusztus 31., melyhez a Nemzeti Tehetség Program és Kulturális és Innovációs Minisztérium 49.920.000 Ft támogatást biztosít.

More news

Ismét átadták a Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíjat a MOME kiemelkedő teljesítményt nyújtó, tehetséges hallgatóinak. A 2023/2024-es tavaszi félév nyertes pályaművei között számos, korunk aktuális társadalmi kérdéseit vizsgáló, kísérletező projekt van, a videójátéktól a különböző kutatásokon, revitalizációs építészeti projekteken át a gyermekeknek készülő fejlesztőeszközökig.

A MOME Elméleti Intézetének hallgatói 2020 óta összesen öt alkalommal pályázhattak az egy évre szóló támogatásra, amely kifejezetten elméleti szakemberek és kurátorok pályakezdését támogatta. Az 2024/2025-ös tanévben a most utolsó alkalommal átadott Deák Erika-ösztöndíjat a Rendes Kapuőrök szerkesztősége, tíz Designelmélet mesterképzésben részt vevő hallgató nyerte el egy kiállításkritikával foglalkozó Instagram-platform koncepciójával.

A fiataloknak teremtett lehetőségek mindannyiunk jövőjére pozitív hatással lesznek Új fejezet kezdődik a MOME életében. A hazai designkultúrát meghatározó intézmény saját területe mellett mindig is a magyar felsőoktatás innovátora volt, most pedig mindezt a Jövő Egyeteme programmal még magasabb szintre emeli. A MOME új rektora, Koós Pál formatervező augusztus 1-jén kezdte meg rektori ciklusát, munkáját újszerű módon kiválósági rektorhelyettesként a kommunikáció- és médiakutató Dr. Aczél Petra, stratégiai és fejlesztési rektorhelyettesként a fotográfus, szervezetpszichológus Érmezei Lili segíti. Milyen új vezetői kompetenciákat, formákat kíván meg az átalakulóban lévő egyetem? Mi a közös egy kimagaslóan működő szervezetben és egy tökéletesen megtervezett, háromlábú székben?
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121