Nemzeti Tehetség Program a MOME-n

Dátum: 2023.11.16
A Hazai és határon túli tehetségsegítő szervezetek működésének támogatása elnevezésű NTP-TSZMT-M-23 projekt célja a hazai és határon túli tehetségsegítő szervezetek működésének támogatása, amelynek keretében a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem a Nemzeti Tehetség Program (NTP) pályázati keretrendszerének kialakítását, adatelemzést, projektátvilágítást és szakmai tanácsadás feladatokat látja el 2024. július elsejétől.

Az NTP-TSZMT-M-23-0004 azonosítószámú projekt azt a célt szolgálja, hogy a strukturálatlan adatokat moduláris, strukturált keretrendszerrel helyettesítse, a pályázati folyamat hatékonyságának növelésére törekszik. 

A hagyományos pályázati folyamatok gyakran strukturálatlan szöveges adatokra támaszkodnak, ami az egyes pályázatok elbírálásánál előny, de az összehasonlíthatóságot szinte lehetetlenné teszi. Bár lehetséges az elemzés, ez hatalmas erőforrást igényel. 

A program célja, hogy megoldást nyújtson erre a problémára, egy úttörő, általánosan használható egységes programstruktúra megalkotásával.

A projekt azt a célt szolgálja, hogy a strukturálatlan adatokat moduláris, strukturált keretrendszerrel helyettesítse, a pályázati folyamat hatékonyságának növelésére törekszik. Ez nemcsak a döntéshozatalt egyszerűsíti, hanem megalapozottabb döntésekhez is vezet, ami végső soron szélesebb körben elősegíti a tehetségek gazdasági és társadalmi érvényesülését. 

A projekt megvalósítási időszaka 2023. július 1-2024. augusztus 31., melyhez a Nemzeti Tehetség Program és Kulturális és Innovációs Minisztérium 49.920.000 Ft támogatást biztosít.

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.

Az egyetem jelenéről, jövőjéről, az igazi MOME-identitásról és az álmokról is szó esett az idei diplomaosztón, amelyen nemcsak háromszázhúsz hallgató vehette át diplomáját, de új hagyományokkal is gazdagodott az egyetem legszebb ünnepe. Az eseménynek ezúttal a RaM-ArT Színház adott otthont, ahol az alapszakos és mesterszakos végzősök mellett rektori különdíjasokat, jubilálókat, valamint a Wartha-díj és az Etikus Építészeti Viselkedés Díj kitüntetettjeit is köszöntték. Ilyen volt a MOME Diplomaosztója 2025–ben!