OLVASÓKABIN a Csinger-Völgyben

Date:
A művészet és a természet találkozása a MOME építészhallgatói tervei szerint megépült, bivakszállásként is használható olvasókabin, amit nemrég avattak fel a Csinger-völgyi parkerdőben.

A művészet és a természet találkozása a MOME építészhallgatói tervei szerint megépült, bivakszállásként is használható olvasókabin, amit nemrég avattak fel a Csinger-völgyi parkerdőben. 

Baló Dániel, az olvasókabint tervező MOME-s diákok oktatója a Veszprém Megyei Hírportálnak elmondta, az alapkoncepciót Fazakas Imola és Formanek Liza hallgató dolgozta ki az egyik egyetemi kurzus keretében, majd a következő félévben ezt fejlesztették tovább hallgatótársaikkal.  

Az olvasókabin terve a bivakszállás ötletével bővült, így a túrázók éjszakázni is tudnak a helyszínen, sőt, gázmelegítőn ételt is lehet melegíteni. A mindössze másfél méter széles, ugyanakkor öt méter magas és hat méter hosszú kabin belül lényegében két egymás felé fordított könyvespolcból áll, ezek fölött helyezkednek el az alvásra alkalmas helyek.  

Baló Dániel elmondta, az üvegablak kivételével a hallgatók mindent a helyszínen készítettek. A kabin egy hét alatt épült meg, és egy vállalkozás által ingyenesen felajánlott talajcsavarokon áll, megégetett deszkaburkolat borítja. A fedett, nyitott előtérbe bárki beléphet. Várhatóan egy kód megadásával lehet majd bejutni a kabinba, amely összesen hat embernek adhat szállást.  

Oktatók: Baló Dániel László, Bene Tamás 
Fazakas Imola és Formanek Liza koncepciója alapján a projekt kidolgozásában és építésében résztvevő hallgatók: Almási Anett, Bitter Fruzsina, Dresch Katalin Anna, Dugár Szabolcs, Hegyi Fanni, Horváth Norbert Péter, Krusinszky Kitti, Kulcsár Dávid, Nyéki Henrietta, Páll Áron, Sebestyén Noémi Éva, Szabolcs Kira Eszter, Zachár Dorottya 

Olvass tovább: https://www.veol.hu/helyi-kultura/2022/09/a-muveszet-es-a-termeszet-talalkozasa-a-csinger-volgyi-parkerdoben  

Olvass tovább:  https://welovebalaton.hu/cikk/2022/9/13/latnivalok-kultura-erdei-olvasokabint-kapott-az-ajkai-molnar-gabor-parkerdo 

  

More news

Évente 10 billió műanyag tollat dobunk el világszinten, a nem lebomló hulladék pedig olyan környezetterhelő vegyi anyagokat tartalmaz, amelyek nem megfelelő feldolgozás esetén egészségi károsodást is okozhatnak. Ugyanakkor színes filctollak nélkül elképzelhetetlen lenne nemcsak az iskolások, de a kreatíviparban dolgozók élete is. Erre a problémára kínál megoldást a MOME hallgatói csapata, amely a pHen környezetbarát tollal a 2024-es Biodesign Challenge kiemelkedő művészeti díját érdemelte ki New Yorkban. A most díjazott pHen csapat az elismerés mellett a jövő évre ösztöndíjat, valamint egy önálló kiállítás lehetőségét is elnyerte.

Vajon hogyan változik a világ az űrkutatás hatására húsz év múlva? Hogyan és mire taníthat a világegyetem? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket kellett megválaszolni az Ugrás a jövőbe! 2024 kreatív alkotói pályázaton, amelyre idén is innovatív és izgalmas ötleteket hoztak válaszul a részt vevő diákok. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem negyedik évadához érkezett versenyének nyertes projektjei között van a jövő élelmezését segítő Lebegőkert, egy bányászattal foglalkozó űrbázis, egy etikus terraformáló projekt és egy LifeBubble nevű űrhelyiség.

Végzőseit idén sem engedi el inspiráció nélkül a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME): folytatódik az a friss és nagy sikerű hagyomány, amelynek keretében évről évre világhírű kreatívipari szakemberek köszöntik a diplomásokat. Az idei diplomaosztó meghívottja Nir Eyal magyar-izraeli származású amerikai viselkedéskutató, író, a szokások tudósa, aki mind az alap, mind a mesterszakosok oklevélátadóján beszédet mond majd. A jövő szempontjából ugyanis kulcsfontosságú tudatosítani a szokások jelentőségét, mivel azok egész életünket, sőt a gazdaságot is mozgatják.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121