Online tréning a digitális oktatás iránt érdeklődő film- és médiaművészeti oktatóknak

Dátum: 2022.06.10
A future.film.education projektjének keretében június 25–26. között megrendezésre kerülő workshopra azokat a film- vagy médiaművészetekkel foglalkozó tanárokat várják, akik érdeklődnek az online oktatási módszertanok és az új gyakorlatok iránt. Az együttműködésen alapuló kutatási projektben a MOME két másik neves intézmény mellett vesz részt.

A future.film.education projektjének keretében június 25–26. között megrendezésre kerülő workshopra azokat a film- vagy médiaművészetekkel foglalkozó tanárokat várják, akik érdeklődnek az online oktatási módszertanok és az új gyakorlatok iránt. Az együttműködésen alapuló kutatási projektben a MOME két másik neves intézmény mellett vesz részt. 

A future.film.education elnevezésű projekt célja, hogy egy innovatívabb, inkluzívabb és sokszínűbb filmes és felsőoktatási környezetet teremtsen az online térben és azon kívül egyaránt. Az együttműködésben három európai film-, illetve művészeti iskola – a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem mellett a németországi ifs internationale filmschule köln és a portugáliai Universidade Lusófona – vesz részt egy speciális online oktatási eszköztár és nyílt online kurzus (MOOC) kidolgozásában.  

A júniusi kétnapos tréningen az érdeklődő oktatóknak lehetősége nyílik arra, hogy az online formátum sajátosságaihoz igazítva átalakítsák az óráikat, valamint más film- és médiaművészeti oktatókkal közösen, esettanulmányok segítségével elsajátítsák az e-learning alapjait, és megosszák egymással az ötleteiket és a kihívásokat. A résztvevők megtudhatják, hogy ők és diákjaik miként profitálhatnak a digitális és online platformok használatából, valamint kialakíthatják saját, jövőbeli online kurzusuk tanmenetét. 

Az angol nyelvű, online workshop ingyenes, a regisztrációkat korlátozott számban (40 főig) várják a future.film.education honlapján.  

Időpont: 2022. június 25–26., 10–16 óra között 

A future.film.education projekt az Európai Unió Erasmus+ programjának társfinanszírozásával, a “Cooperation for innovation and the exchange of good practices - Partnerships for Digital Education Readiness” („Együttműködés az innováció és a bevált gyakorlatok cseréje terén az ifjúsági területen”) pályázat keretében valósul meg.

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.

Az egyetem jelenéről, jövőjéről, az igazi MOME-identitásról és az álmokról is szó esett az idei diplomaosztón, amelyen nemcsak háromszázhúsz hallgató vehette át diplomáját, de új hagyományokkal is gazdagodott az egyetem legszebb ünnepe. Az eseménynek ezúttal a RaM-ArT Színház adott otthont, ahol az alapszakos és mesterszakos végzősök mellett rektori különdíjasokat, jubilálókat, valamint a Wartha-díj és az Etikus Építészeti Viselkedés Díj kitüntetettjeit is köszöntték. Ilyen volt a MOME Diplomaosztója 2025–ben!