Online tréning a digitális oktatás iránt érdeklődő film- és médiaművészeti oktatóknak

Date:
A future.film.education projektjének keretében június 25–26. között megrendezésre kerülő workshopra azokat a film- vagy médiaművészetekkel foglalkozó tanárokat várják, akik érdeklődnek az online oktatási módszertanok és az új gyakorlatok iránt. Az együttműködésen alapuló kutatási projektben a MOME két másik neves intézmény mellett vesz részt.

A future.film.education projektjének keretében június 25–26. között megrendezésre kerülő workshopra azokat a film- vagy médiaművészetekkel foglalkozó tanárokat várják, akik érdeklődnek az online oktatási módszertanok és az új gyakorlatok iránt. Az együttműködésen alapuló kutatási projektben a MOME két másik neves intézmény mellett vesz részt. 

A future.film.education elnevezésű projekt célja, hogy egy innovatívabb, inkluzívabb és sokszínűbb filmes és felsőoktatási környezetet teremtsen az online térben és azon kívül egyaránt. Az együttműködésben három európai film-, illetve művészeti iskola – a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem mellett a németországi ifs internationale filmschule köln és a portugáliai Universidade Lusófona – vesz részt egy speciális online oktatási eszköztár és nyílt online kurzus (MOOC) kidolgozásában.  

A júniusi kétnapos tréningen az érdeklődő oktatóknak lehetősége nyílik arra, hogy az online formátum sajátosságaihoz igazítva átalakítsák az óráikat, valamint más film- és médiaművészeti oktatókkal közösen, esettanulmányok segítségével elsajátítsák az e-learning alapjait, és megosszák egymással az ötleteiket és a kihívásokat. A résztvevők megtudhatják, hogy ők és diákjaik miként profitálhatnak a digitális és online platformok használatából, valamint kialakíthatják saját, jövőbeli online kurzusuk tanmenetét. 

Az angol nyelvű, online workshop ingyenes, a regisztrációkat korlátozott számban (40 főig) várják a future.film.education honlapján.  

Időpont: 2022. június 25–26., 10–16 óra között 

A future.film.education projekt az Európai Unió Erasmus+ programjának társfinanszírozásával, a “Cooperation for innovation and the exchange of good practices - Partnerships for Digital Education Readiness” („Együttműködés az innováció és a bevált gyakorlatok cseréje terén az ifjúsági területen”) pályázat keretében valósul meg.

More news

Hogyan válhat a gasztronómia valóban fenntarthatóvá? A körkörös étkezési kultúra éléréséhez vezető úton különleges mérföldkőhöz érkezett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) és a SALT. Közös kutatásuk során létrejött egy új, környezetterhelés nélkül használható tányér, amely lehetővé teszi, hogy fenntartható formában élvezhessük a csúcsgasztronómia kivételes fogásait.

A kézműves hagyományok iránti szenvedély, a fenntarthatóság, az innováció és az érzelmi kötődés jellemzi a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) új formatervező generációjának munkáit, amelyeket a S/ALON BUDAPEST lakástrend kiállításon tekinthetünk meg szeptember 22-24. között a Budapest Arénában. A Magyarországon egyedülálló szemlén a legfrissebb lakberendezési trendeket, bútorokat, világítástechnikai megoldásokat, burkolatokat, lakástextileket, kiegészítőket egyedülálló enteriőrökben tekinthetik meg az érdeklődők, az idei esemény középpontjában a design és természet kapcsolata áll.

Szabó Eszter Sára, Designelmélet MA szakos hallgató a galériák falán túlnyúló kiállítási tervével, míg a Design- és művészetmenedzsment mesterszakon tanuló Tereh Natasa és Bárány Sebestyén Teodor egy MOME Campusra tervezett hallgatói munkákat bemutató tárlat ötletével érdemelték ki a támogatást.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121