Online tréning a digitális oktatás iránt érdeklődő film- és médiaművészeti oktatóknak

Date:
A future.film.education projektjének keretében június 25–26. között megrendezésre kerülő workshopra azokat a film- vagy médiaművészetekkel foglalkozó tanárokat várják, akik érdeklődnek az online oktatási módszertanok és az új gyakorlatok iránt. Az együttműködésen alapuló kutatási projektben a MOME két másik neves intézmény mellett vesz részt.

A future.film.education projektjének keretében június 25–26. között megrendezésre kerülő workshopra azokat a film- vagy médiaművészetekkel foglalkozó tanárokat várják, akik érdeklődnek az online oktatási módszertanok és az új gyakorlatok iránt. Az együttműködésen alapuló kutatási projektben a MOME két másik neves intézmény mellett vesz részt. 

A future.film.education elnevezésű projekt célja, hogy egy innovatívabb, inkluzívabb és sokszínűbb filmes és felsőoktatási környezetet teremtsen az online térben és azon kívül egyaránt. Az együttműködésben három európai film-, illetve művészeti iskola – a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem mellett a németországi ifs internationale filmschule köln és a portugáliai Universidade Lusófona – vesz részt egy speciális online oktatási eszköztár és nyílt online kurzus (MOOC) kidolgozásában.  

A júniusi kétnapos tréningen az érdeklődő oktatóknak lehetősége nyílik arra, hogy az online formátum sajátosságaihoz igazítva átalakítsák az óráikat, valamint más film- és médiaművészeti oktatókkal közösen, esettanulmányok segítségével elsajátítsák az e-learning alapjait, és megosszák egymással az ötleteiket és a kihívásokat. A résztvevők megtudhatják, hogy ők és diákjaik miként profitálhatnak a digitális és online platformok használatából, valamint kialakíthatják saját, jövőbeli online kurzusuk tanmenetét. 

Az angol nyelvű, online workshop ingyenes, a regisztrációkat korlátozott számban (40 főig) várják a future.film.education honlapján.  

Időpont: 2022. június 25–26., 10–16 óra között 

A future.film.education projekt az Európai Unió Erasmus+ programjának társfinanszírozásával, a “Cooperation for innovation and the exchange of good practices - Partnerships for Digital Education Readiness” („Együttműködés az innováció és a bevált gyakorlatok cseréje terén az ifjúsági területen”) pályázat keretében valósul meg.

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121