Pierre Vasarely volt a MOME vendége

Dátum: 2022.06.22
Június 15-én a magyar származású Victor Vasarely unokája, Pierre Vasarely látogatott el a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemre. Az eseményen az elmúlt év op-art kurzusain készült munkákat mutatták be a Tárgyalkotás (Üveg), valamint a Fotográfia és Építőművész szakok hallgatóinak és oktatóinak részvételével.

Pierre Vasarely az op-art világhírű atyjának unokájaként a Vasarely Alapítvány elnöke és tiszteletbeli magyar konzul. A MOME-n tett látogatása azért is volt különleges, mert a kiválasztott hallgatói munkákat a franciaországi (Aix-en-Provence) Fondation Vasarely múzeumban is kiállítják majd. Az alkotásokat szeptemberben a Francia Intézetben is bemutatják, az eseményen Sophie Sellier kulturális attesé is jelen volt az intézménytől.

2022-ben az Üveg Nemzetközi Évét ünnepeljük, melynek keretében a MOME is számos kapcsolódó eseménnyel, megjelenéssel kapcsolódik a rendezvénysorozathoz.

A Vasarely-látogatás során kiállító Tárgyalkotás (Üveg) szakos hallgatóink:  
Bodó Vanessza
Doktor Melinda
Légrádi Lilly Julia
Mráz Emese
Révész Nikolett
Válint Ingrid

Drégely Imre fotós op-art kurzusát Fábry Tímea szervezte, a résztvevő hallgatók:

Bak Vivien Réka
Bányász Anna
Bárány Judit
Búza Zsófia
Drapkó Péter
Forgách Anna
Gonda Soma
Haupt Bernát
Komán Kitti
Kudlák Ami
Lőrincz Alíz
Molnár Levente
Nagy Izabella
Szécsi Noémi
Szövérfi Adrienn
Tajti Virág 
Tar Ágnes
Tompa Lukács
Tornóci András
Tóth-Heyn Máté
Veres Nikoletta
Vida Szabolcs
Pál András

A hallgatók a pécsi Vasarely Gyűjteménybe tervezett op-art fotókiállításhoz makettet készítettek és mutattak be Pierre Vasarely-nek és a jelenlévő szakmai közönségnek. A kurzusok a pécsi Janus Pannonius Múzeum Vasarely Gyűjteményével együttműködésben valósultak meg, Kárpáti Kata és Getto Katalin művészettörténészek közreműködésével. 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.

Az egyetem jelenéről, jövőjéről, az igazi MOME-identitásról és az álmokról is szó esett az idei diplomaosztón, amelyen nemcsak háromszázhúsz hallgató vehette át diplomáját, de új hagyományokkal is gazdagodott az egyetem legszebb ünnepe. Az eseménynek ezúttal a RaM-ArT Színház adott otthont, ahol az alapszakos és mesterszakos végzősök mellett rektori különdíjasokat, jubilálókat, valamint a Wartha-díj és az Etikus Építészeti Viselkedés Díj kitüntetettjeit is köszöntték. Ilyen volt a MOME Diplomaosztója 2025–ben!