Rangos művészeti biennáléra kapott meghívást a Deep Flux című újmédia installáció

Date:
80 ország 2066 műalkotása közül válogatták be a Material Thinking című nemzetközi kortárs anyagművészeti biennáléra Kárpáti Judit Eszter DLA és Esteban de la Torre MOME alumnik, az Innovációs Központ kutatóinak Deep Flux című munkáját. A rangos eseményt 2022. június 20. és szeptember 20. között rendezik meg Kínában Csingtao városában.

80 ország 2066 műalkotása közül válogatták be a Material Thinking című nemzetközi kortárs anyagművészeti biennáléra Kárpáti Judit Eszter DLA és Esteban de la Torre MOME alumnik, az Innovációs Központ kutatóinak Deep Flux című munkáját. A rangos eseményt 2022. június 20. és szeptember 20. között rendezik meg Kínában Csingtao városában.  

Kárpáti Judit Eszter és Esteban de la Torre, az EJTECH polidiszciplináris stúdió alapítói programozható anyagokkal dolgoznak. Anyagkutatásaik során performatív installációkat, sokcsatornás hangszobrokat és dinamikus textil felületeket alkotnak. Deep Flux című installációjukban a generatív adverzális hálózatok (Generative Adversarial Networks, GAN) segítségével egy mesterséges intelligenciát képeznek ki arra, hogy folyamatosan új képeket fessen egy dinamikus vászonra. Ehhez a vásznat hőreaktív pigmentekkel kezelték, amelyek lehetővé teszik a mesterséges intelligencia számára, hogy rövid életű festményeket hozzon létre.  

Ezek a múlékony festmények a betanított neurális hálózat alkotói/kreatív produktumai, amelyek művészeti irányzatokból (így az absztrakt expresszionizmus és Fluxus) származó adatkészleteken, valamint a számítástechnika hetvenes évekbeli úttörőinek, mint Molnár Vera és Manfred Mohr generatív alkotásain alapulnak. 

A Deep Flux című munkát 2021-ben az Esterházy Art Award díjra jelölték, így a múlt év végén látható volt a Ludwig Múzeum Esterházy Art Award Short List kiállításán Budapesten. 

More news

A Jövő Egyeteme a MOME fejlesztéséről és átfogó megújulásáról szól, ami az idei év egyik kiemelt fókuszpontja. Az elmúlt időszakban tizenkét munkacsoport dolgozott a programon, akik a Jövő Egyeteme Műhely vezetésével, az egyetem polgárainak széleskörű bevonásával megvalósították a MOME történetének legátfogóbb tervezési folyamatát és kidolgozták a 2023 decemberében a Szenátus által támogatott Jövő Egyeteme program, azaz a „Három Iskola modell” részletes implementációs tervét. Most pedig újabb mérföldkőhöz ért az egyetem. 2024. július 18-án tartott ülésén a MOME Szenátusa meggyőző többséggel és ellenszavazat nélkül támogatásáról biztosította a tervezetet, így tovább folytatódhat a közös munka annak érdekében, hogy jövő télen életbe léphessen az új struktúra, és a MOME Európa meghatározó design-felsőoktatási intézményévé váljon...

A világ egyik legrangosabb digitális művészeti fesztiváljára, az Ars Electronica 2024-re kapott meghívást egyetemünk. A nagy múltú fesztivál Campus-sorozatában minden évben bemutat egy-egy művészeti egyetemet; a kiállítást a linzi egyetemmel közösen szervezik – Linz főterén ezúttal a MOME hallgatói mutatkozhatnak be. Kárpáti Judit Eszter, Esteban de la Torre és Nagy Ágoston kurátorok az elmúlt évek kiemelkedő diplomamunkáiból válogattak.

Új szimbólummal bővült azoknak az emléktárgyaknak a köre, amelyeket a MOME közösségének a tagjai egyetemi pályafutásuk különböző mérföldköveit elhagyva vehetnek át. Az összetartozást erősítő új jelkép egy esztergálással, forgácsolással készült polírozott felületű bronztárgy, a koncepció alapja a MOME emblémájából kiemelt „O” betű. A Fülöp József rektor kezdeményezésére alkotott tárgyat Ádám Krisztián, a MOME mesteroktatója tervezte, és 2024-től valamennyi képzési szint végzősei vehetik át az oklevelükkel együtt.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121