Rekordszámú hallgató jutott tovább a jövő évi TDK-ra

Dátum: 2024.04.25
A MOME április 18-án Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciát rendezett a Gond-űzőben, amely az 2025-ös, egri országos forduló első előszelekciója volt. Ezúttal rekordszámú, 21 hallgató mutatta be egyéni vagy csoportos pályamunkáját művészeti vagy művészettudományi kategóriában.

A zsűri (Antalóczy Tímea, Bráda Judit, Kissné Budai Rita TDK-titkár és Povedák István TDK-elnök) a prezentációk és a bírálók értékelése alapján állította fel a sorrendet, amelynek értelmében valamennyi versenyző elérte az országos fordulóba jutáshoz szükséges 75%-os eredményt. 

  

A tavaszi fordulóban a művészeti kategóriát Vigh Violetta (Média design MA2) Munkaverseny című pályázata nyerte (100%), Pálfi Lujza (Tárgyalkotás BA2) European Roma Spirit Award díjtárgy (98%, témavezetője Pattantyús Gergely) és Kain Eszter (Divat- és textiltervezés MA2) Lebega – Kesztölci népviselet jellegzetes darabjából kiinduló textilminta-kollekció és öltözékterv (95%, témavezetője Kele Ildikó) pályamunkái előtt.  

A művészettudományi szekcióban szintén Vigh Violetta (Média design MA2) végzett az élen Teenager Party — A zene kárpótol (100%, témavezetője Povedák István) című munkájával. Utána holtversenyben Molnár Klára (Designkultúra BA2) A hartai tutyikötés hagyománya (98%, témavezetője Povedák István) és Kriszt Annamária (Formatervező művész MA2) A városi kertek jövője: hidropón megoldások és lehetőségek (98%, témavezetője Vető Péter) című tudományos dolgozata következett.  

  

További résztvevők: Balogh Imola, Bánfalvi Botond, Bényi Lilla, Csepregi Dóra, Dobos Flóra, Gallai Renáta, Grinberg Daniella, Horváth Hanna, Kassai Rozália, Márkus Dorottya, Nagy Emese, Nyulász Lőrinc, Pallós Anna, Pencz Patrik, Somogyi Dalma, Szántói Lilla, Takáts Fruzsina, Tompa Lukács, Tóth Alexandra, Tóth Hunor.  

  

Valamennyiüknek gratulálunk!  

  

Az egyetem hallgatóinak novemberben egy második előszelekciós fordulón is lehetőségük lesz elindulni.  

További hírek

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.