
Rektori javaslatok az egyetemi párbeszéd erősítésére, a MOME jövőjéért
Dátum: 2025.02.03
Koós Pál, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem rektora a mai napon benyújtotta javaslatait a MOME megújításával kapcsolatos nyitott kérdések rendezésére.
- Az első javaslat értelmében, az egyetemen frissen létrejövő tudásközpontok vezetőjéről – az eddigi szabályozással ellentétben, mérlegelve a jelenlegi gyakorlatot ért kritikákat – a jövőben nem a rektor, hanem a tudásközpontok közössége dönthet.
- A második javaslat értelmében az egyetem új online felületet nyit, amelyen a MOME polgárai megtehetik az átalakulás könnyítését, jobbá és eredményesebbé tételét célzó javaslataikat. A közösség által megszavazott javaslatok már 2025 tavaszától bevezetésre kerülnek.
- Végül, a harmadik javaslat értelmében a MOME hallgatóinak széleskörű lehetősége nyílik az átalakulással kapcsolatos folyamatokba való bekapcsolódásra, a hallgatói szolgáltatások és a belső működés fejlesztésétől az új, kísérleti kurzusok kidolgozásáig.
A javaslatok célja az egyetemi polgárok bizalmának és részvételi lehetőségének erősítése, és a MOME fejlődésének biztosítása, az egyetemen zajló megújulási folyamat támogatása.
A javaslatok mielőbbi megvalósításáról az egyetem rektora megkezdte az egyeztetéseket a szenátus tagjaival és az egyetem szakmai műhelyeinek közösségeivel.
További hírek
A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.
Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.
Az egyetem jelenéről, jövőjéről, az igazi MOME-identitásról és az álmokról is szó esett az idei diplomaosztón, amelyen nemcsak háromszázhúsz hallgató vehette át diplomáját, de új hagyományokkal is gazdagodott az egyetem legszebb ünnepe. Az eseménynek ezúttal a RaM-ArT Színház adott otthont, ahol az alapszakos és mesterszakos végzősök mellett rektori különdíjasokat, jubilálókat, valamint a Wartha-díj és az Etikus Építészeti Viselkedés Díj kitüntetettjeit is köszöntték. Ilyen volt a MOME Diplomaosztója 2025–ben!