Stockholmban debütál az MAIII Collective

Date:
Minden tárgy történeteket hordoz, de vajon a letisztult kortárs bútorok is mesélnek-e, és ha igen, akkor miről? Erre válaszol a világ egyik legnagyobb bútorkiállításán, az idei Stockholm Furniture Fairen debütáló Fragments kollekció, amelynek alkotói, a MAIII Collective tagjai a MOME formatervező-mesterképzésén frissen végzett hallgatók. Narratív tárgyaikkal a Greenhouse szekcióban szerepelnek majd, ahol a feltörekvő designerek kapnak bemutatkozási lehetőséget.

A Fragments nevű tárgycsoport gondolkodásra késztet: bútorokon és használati tárgyakon keresztül meséli el a tervezők generációs hagyományait, értékeit, hovatartozásuk esszenciájának kereséséről mesél, az alapgondolat a felmenőktől kapott tudás, szokások és történetek felfedezése, valamint az a vágy, hogy mindezt a következő generációknak is továbbadják. 

Van köztük egy karácsonyi rituálékhoz készült eszközszett, egy madárház, egy suszterszék, egy moduláris vitrin, egy komatál átirata, egy tálalókészlet, amely a közös családi étkezések hagyományát ünnepli, egy hagyományos fa úszóeszköz modern újragondolása, valamint egy szék, amely titkos fiókjával a kommunizmus idején rejtegetett családi örökség emlékét hordozza. 

A tárgyakká formált történetek célja, hogy kapcsolódási pontot kínáljanak azoknak, akik hasonló közegben nőttek fel, miközben betekintést nyújtanak az ismeretlen, nyitott szemű látogatók számára a hagyományok és emlékek világába, amelyek formálták, formálják őket. „A kontextus nagyon fontos. Amikor elmeséled a háttértörténetet, az ad egy pluszréteget a tárgyaknak” – fogalmaztak a kollekcióról, amellyel párbeszédre szeretnék ösztönözni a látogatókat. 

 

Az MAIII Collective tagjai: Csiby-Gindele Rebeka, Dawson V. Viktória, Hanko Eszter, Kisgyörgy Balázs, Lukovics Flóra, Timári Blanka, Wende Roberta és Zala Zsófia; céljuk, hogy felfedezzék a közép-kelet-európai identitás és tárgykultúra mélységeit, azt személyes történetekkel és helyi forrásokkal gazdagítva. 

A Stockholm Furniture Fairt 2025. február 4–8. között rendezik. 

 

https://www.instagram.com/maiiicollective/ 

https://maiiicollective.com/ 

More news

Miért lehet vonzó a MOME a fiatalok számára? Ezt a kérdést járta körbe a 8. Konnekt Live pályaorientációs fesztiválon a MOME-t képviselve Ruppert Dániel, formatervező, oktató, Svarcz Enikő Animáció szakos hallgató, Parag András Textiltervezés BA szakos hallgató és Sirály Dóra grafikus, MOME-alumna. Többek között arról beszélgettek a 16-20 éves korú közönséggel, hogy miről szól egy adott szak, hogyan lehet bekerülni a MOME-ra, és milyen karrierlehetőségek várhatók az egyetem elvégzése után.

AR-szimpózium, Zenctuary VR+, Waterside Voices – csak néhány azok közül az izgalmas kutatási projektek közül, amelyek számára a MOME Pályázati és Fejlesztési Igazgatóság sokmilliós forrást szerzett az elmúlt évben. Ezek között van a városfejlesztés, a természetvédelem, a kortárs tánc, valamint az egészségügy terén fejlesztett innovatív VR-technológiai kutatás is. A MOME számára kiemelt fontosságú, hogy a 21. század komplex kihívásaira válaszoló projektjei változó finanszírozási környezetben is megvalósuljanak, ezért a pályázati források feltárása és azok hatékony kihasználása stratégiai jelentőségűvé vált.

Koós Pál, az egyetem rektora a kölcsönösen megnyugtató megoldások megtalálása érdekében tett javaslatokat, és felkérte a MOME közösségének két megbecsült tagját, Babarczy Eszter filozófust, egyetemi docenst, és Mohácsi András szobrászművészt, egyetemi docenst, hogy legyenek a hallgatókkal való tárgyalások házigazdái és közvetítői.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121