Technológia és emberi kapcsolatok egy posztdigitális környezetben: SPOORA

Dátum: 2024.04.22
A MOME Animáció szak szervezésében médiaművészek és táncművészek reflektáltak arra, hogyan formálja át a technológia a magánéletünket, társadalmi és fizikai létünket.

Miként befolyásolja az identitásunkat a mindennapi internethasználat, az, hogy létezésünk felét az online térben technológiai eszközökkel töltjük? A SPOORA projektben médiaművészek és táncművészek interdiszciplináris módon gondolkoztak arról, hogy váltak eszközeink és avatárjaink önmagunk kiterjesztésévé.

A MOME Filmstúdióban megvalósult előadásban olyan jelenségekről gondolkodnak, mint az intimitás fogalmának eltorzulása, ami a folyamatos ingerek iránti vágy, az „oversharing” és az ezekből fakadó testi elidegenedés következménye.

A SPOORA projekt médiaművészek és táncművészek kollaborációja, amely a MOME Animáció szak szervezésében, az NKA, a MOME Média design, a SÍN Arts Centre és a Műhely Alapítvány/ Workshop Foundation támogatásával valósul meg.

ARTISTIC DIRECTION Tóth Péter, Virág Flóra / PERFORMANCE Virág Flóra, Isaac Butler, Anne Fauro / INTERACTION DESIGN Varga Viktor / SOUND DESIGN Tóth Barnabás / 3D ANIMATION Rósz Anna / SET DESIGN Oláh Zsuzsa / CONCEPTUAL CONTRIBUTION Barna Nóra / VIDEO Ofner Gergely 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

A víz ma még magától értetődő része az életünknek – de meddig? Diákok gondolták újra az alapvető anyag jövőjét a 2025-ös kreatív alkotópályázat keretében, amelyen 7–10. osztályosokból álló csapatok a második fordulóban MOME-mentorokkal dolgozták ki a terveiket. A júnus 25-i finálén tíz középiskolás csapat mutatta be az elképzeléseit, közülük négyet díjazott a MOME-oktatókból álló zsűri. Az első helyezést az Ísbíltúr, a másodikat a Bacsaók, a harmadikat a Code Noir csapat szerezte meg, míg a különdíjat a Newwave vihette haza. A rendszerszintű gondolkodást tükröző munkák arra figyelmeztetnek: a víz kérdése nem jövőbeli probléma – már most tennünk kell érte.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.