Technológia és emberi kapcsolatok egy posztdigitális környezetben: SPOORA

Dátum: 2024.04.22
A MOME Animáció szak szervezésében médiaművészek és táncművészek reflektáltak arra, hogyan formálja át a technológia a magánéletünket, társadalmi és fizikai létünket.

Miként befolyásolja az identitásunkat a mindennapi internethasználat, az, hogy létezésünk felét az online térben technológiai eszközökkel töltjük? A SPOORA projektben médiaművészek és táncművészek interdiszciplináris módon gondolkoztak arról, hogy váltak eszközeink és avatárjaink önmagunk kiterjesztésévé.

A MOME Filmstúdióban megvalósult előadásban olyan jelenségekről gondolkodnak, mint az intimitás fogalmának eltorzulása, ami a folyamatos ingerek iránti vágy, az „oversharing” és az ezekből fakadó testi elidegenedés következménye.

A SPOORA projekt médiaművészek és táncművészek kollaborációja, amely a MOME Animáció szak szervezésében, az NKA, a MOME Média design, a SÍN Arts Centre és a Műhely Alapítvány/ Workshop Foundation támogatásával valósul meg.

ARTISTIC DIRECTION Tóth Péter, Virág Flóra / PERFORMANCE Virág Flóra, Isaac Butler, Anne Fauro / INTERACTION DESIGN Varga Viktor / SOUND DESIGN Tóth Barnabás / 3D ANIMATION Rósz Anna / SET DESIGN Oláh Zsuzsa / CONCEPTUAL CONTRIBUTION Barna Nóra / VIDEO Ofner Gergely 

További hírek

Hogyan lehet a hagyományos népművészeti formakincset, az ehhez szorosan kötődő, archaikus kézműves technikákat és anyagokat újraértelmezni a kortárs design szemléletével? Erre a kérdésre ad különböző válaszokat az idén tízéves Future Traditions program, amely mára a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Divat- és textiltervezés mesterszak képzésének meghatározó tartalmi elemévé vált. 2024-ben a program a Magyar–Török Kulturális Évad keretében zajlott, egy féléven át az isztambuli Marmara Egyetemmel dolgoztak együtt a MOME hallgatói, az itt született eredményeket pedig az isztambuli Magyar Kulturális Központban nyílt kiállításon mutatják be.

Ismét indul a CheckINN Revitalizátor ötletverseny, amelynek célja az elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek és épületek turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek díjazása.

A technológia, a művészet és az elméleti kutatás határterületeit vizsgálja az Immersive Beats: 360-degree music video joint hackathon, amelyet a MOME Média design szak és a koreai Chung-Ang University közösen szervez. A hatnapos eseményen magyar és dél-koreai hallgatók AI-eszközöket is felhasználva egyesítik a zenét, a mesterséges intelligenciát és az immerzív filmes technológiákat, hogy egyedi 360 fokos víziókat komponálva videóklipeket hozzanak létre. A projekt nemcsak kreatív kísérlet, de egy hosszú távú nemzetközi kapcsolat fontos állomása is.