Történetmesélés képekben

Date:
A Fotográfia szak idei diplomázói nem féltek személyes húrokat megpendíteni, hogy szélesebb nyilvánosság számára is érdekes társadalmi kérdésekhez szóljanak hozzá. Munkáikból a Capa Központban nyílt kiállítás, 2023. augusztus 30- szeptember 26. Között.

Történetek a jövőből és a múltból, családról, szerelemről, egészségről, igazságról és hazugságokról, melyek fontosak, el kell őket mesélni – ezt tűzték ki célul a MOME Fotográfia szak 2023-ban diplomázó hallgatói. Hogyan meséljük el jól a történeteket? A megfelelő formára nincs igazán recept, de az biztos, hogy ha a megszokottnál minél személyesebb hangvételben mesélünk, annál lefegyverzőbb lesz a történetünk a közönség szemében. A hallgatók is ezt a technikát választották.

Csenki Bianka egy különös párkapcsolati dinamika őszinte reprezentációját alkotta meg. Gutay Bálint személyes indíttatású installatív alkotása a közösségi médiának kiszolgáltatott egyén érzéseiből építkezett. Spanyár Judit történelmi szempontokat vezetett be családi kapcsolatainak alaposabb megértéséhez. Tornóci András az egészségügy díszletei mögé engedett betekintést a COVID19-pandémia kapcsán. Turi András a történelem és a nagypolitika manipulációit vizsgálta, melyek nem hagyják érintetlenül a családi emlékezetet sem.

A kiállítást Kudász Gábor Arion, a Photography MA szakvezetője nyitotta meg.

Kiállító fotográfusok: Csenki Bianka, Gutay Bálint, Spanyár Judit, Tornóci András, Turi András 

More news

AR-szimpózium, Zenctuary VR+, Waterside Voices – csak néhány azok közül az izgalmas kutatási projektek közül, amelyek számára a MOME Pályázati és Fejlesztési Igazgatóság sokmilliós forrást szerzett az elmúlt évben. Ezek között van a városfejlesztés, a természetvédelem, a kortárs tánc, valamint az egészségügy terén fejlesztett innovatív VR-technológiai kutatás is. A MOME számára kiemelt fontosságú, hogy a 21. század komplex kihívásaira válaszoló projektjei változó finanszírozási környezetben is megvalósuljanak, ezért a pályázati források feltárása és azok hatékony kihasználása stratégiai jelentőségűvé vált.

Miért lehet vonzó a MOME a fiatalok számára? Ezt a kérdést járta körbe a 8. Konnekt Live pályaorientációs fesztiválon a MOME-t képviselve Ruppert Dániel, formatervező, oktató, Svarcz Enikő Animáció szakos hallgató, Parag András Textiltervezés BA szakos hallgató és Sirály Dóra grafikus, MOME-alumna. Többek között arról beszélgettek a 16-20 éves korú közönséggel, hogy miről szól egy adott szak, hogyan lehet bekerülni a MOME-ra, és milyen karrierlehetőségek várhatók az egyetem elvégzése után.

Az új darabokat, amelyek helyet kaptak a hat, MOME-alkotásokat bemutató vitrinben, mától lehet megtekinteni a Nemzeti Múzeum Kupolatermében. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem jelenlegi és végzett hallgatóinak műveiből válogatott Határvonalakon című kiállítás a nemrég nyílt Ragyogj! – Ékszerek ideje tárlat része; az őskőkortól napjainkig felvonultatott műtárgyak mellett a kortárs ékszertervezés izgalmas és sokrétű világa elevenedik meg az anyagban. A darabok a természet, a tér, a test, az emlékezet és a képzelet tematikái köré csoportosulnak, bemutatva a MOME képzésének egyedi szemléletét.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121