Újraélesztő játék élményt terveztek a MOME Service Design hallgatói

Date:
Négy napos intenzív workshoppal indult a MOME Service Design szakirányú továbbképzés második féléve. A workshop szakmai partnerei Dóczi-Nagy Katalin és Antonia Fedlmeier voltak, a Laerdel Medical norvégiai központjának vezető service designerei, akik egy aktuálisan futó éles projekt fejlesztésébe vonták be a hallgatókat.

A sprint workshop központjában az CPR magyaru,l a szív‑tüdő újraélesztés állt. Ez az a sürgősségi eljárás, amit a szív leállásakor kell végezni. A feladat az volt, hogy a hallgatók  egy CPR játék élményt tervezzenek tömegrendezvényekre, amelyben a kihívás az volt, hogy hogyan lehet elérni, hogy a látogatók közül minél többen megtanulják jó technikával alkalmazni a CPR alapjait, és a helyszín elhagyása után merjék alkalmazni azt.  

A komplex feladat több részből állt: egyrészről meg kellett tervezni azt, hogy  a játék helyszíne hogyan tud az oktatást végző önkéntesek számára a legjobban funkcionálni, másrészről, hogy olyan élményt adjon a látogatóknak, amely annyira emlékezetes, tanulságos és élvezetes, hogy szívesen részt vesznek az aktivitásokon. Ráadásul ezt olyan rendezvények keretében kellett elképzelniük, ahol az emberek általában csoportosan érkeznek, és rövid, de izgalmas élményekre vágynak. 

A 14 hallgató gyors prototípusok építésével és az ötletek azonnali tesztelésével tudta négy nap alatt a legmegfelelőbb helyszínt és folyamatot kialakítani. Ezekhez egészen egyszerű anyagokat és eszközöket használtak: megtanulták azt, hogy a terek modellezhetőek kartondobozból, használhatóak a környezetünkben lévő tárgyak és a digitális felületek kipróbálására is van egyszerű megoldás.  Az ötletek korai prototipizálása, tesztelése és iterációja az egyik alapelve a service design módszertanának. Ennek fontosságát most élesben, a Laerdal Medical profi szakembereinek vezetésével tudták kipróbálni. 

 A Laerdel Medical világelső az egészségügyi oktatás és az újraélesztési képzés területén. Célja, hogy immerzív technológiák és adatközpontú meglátások alkalmazásával segítse az egészségügyi ellátás minőségét, illetve képezze tovább az egészségügyi dolgozókat az újraélesztés területén.

More news

AR-szimpózium, Zenctuary VR+, Waterside Voices – csak néhány azok közül az izgalmas kutatási projektek közül, amelyek számára a MOME Pályázati és Fejlesztési Igazgatóság sokmilliós forrást szerzett az elmúlt évben. Ezek között van a városfejlesztés, a természetvédelem, a kortárs tánc, valamint az egészségügy terén fejlesztett innovatív VR-technológiai kutatás is. A MOME számára kiemelt fontosságú, hogy a 21. század komplex kihívásaira válaszoló projektjei változó finanszírozási környezetben is megvalósuljanak, ezért a pályázati források feltárása és azok hatékony kihasználása stratégiai jelentőségűvé vált.

Miért lehet vonzó a MOME a fiatalok számára? Ezt a kérdést járta körbe a 8. Konnekt Live pályaorientációs fesztiválon a MOME-t képviselve Ruppert Dániel, formatervező, oktató, Svarcz Enikő Animáció szakos hallgató, Parag András Textiltervezés BA szakos hallgató és Sirály Dóra grafikus, MOME-alumna. Többek között arról beszélgettek a 16-20 éves korú közönséggel, hogy miről szól egy adott szak, hogyan lehet bekerülni a MOME-ra, és milyen karrierlehetőségek várhatók az egyetem elvégzése után.

Az új darabokat, amelyek helyet kaptak a hat, MOME-alkotásokat bemutató vitrinben, mától lehet megtekinteni a Nemzeti Múzeum Kupolatermében. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem jelenlegi és végzett hallgatóinak műveiből válogatott Határvonalakon című kiállítás a nemrég nyílt Ragyogj! – Ékszerek ideje tárlat része; az őskőkortól napjainkig felvonultatott műtárgyak mellett a kortárs ékszertervezés izgalmas és sokrétű világa elevenedik meg az anyagban. A darabok a természet, a tér, a test, az emlékezet és a képzelet tematikái köré csoportosulnak, bemutatva a MOME képzésének egyedi szemléletét.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121