Újraélesztő játék élményt terveztek a MOME Service Design hallgatói

Date:
Négy napos intenzív workshoppal indult a MOME Service Design szakirányú továbbképzés második féléve. A workshop szakmai partnerei Dóczi-Nagy Katalin és Antonia Fedlmeier voltak, a Laerdel Medical norvégiai központjának vezető service designerei, akik egy aktuálisan futó éles projekt fejlesztésébe vonták be a hallgatókat.

A sprint workshop központjában az CPR magyaru,l a szív‑tüdő újraélesztés állt. Ez az a sürgősségi eljárás, amit a szív leállásakor kell végezni. A feladat az volt, hogy a hallgatók  egy CPR játék élményt tervezzenek tömegrendezvényekre, amelyben a kihívás az volt, hogy hogyan lehet elérni, hogy a látogatók közül minél többen megtanulják jó technikával alkalmazni a CPR alapjait, és a helyszín elhagyása után merjék alkalmazni azt.  

A komplex feladat több részből állt: egyrészről meg kellett tervezni azt, hogy  a játék helyszíne hogyan tud az oktatást végző önkéntesek számára a legjobban funkcionálni, másrészről, hogy olyan élményt adjon a látogatóknak, amely annyira emlékezetes, tanulságos és élvezetes, hogy szívesen részt vesznek az aktivitásokon. Ráadásul ezt olyan rendezvények keretében kellett elképzelniük, ahol az emberek általában csoportosan érkeznek, és rövid, de izgalmas élményekre vágynak. 

A 14 hallgató gyors prototípusok építésével és az ötletek azonnali tesztelésével tudta négy nap alatt a legmegfelelőbb helyszínt és folyamatot kialakítani. Ezekhez egészen egyszerű anyagokat és eszközöket használtak: megtanulták azt, hogy a terek modellezhetőek kartondobozból, használhatóak a környezetünkben lévő tárgyak és a digitális felületek kipróbálására is van egyszerű megoldás.  Az ötletek korai prototipizálása, tesztelése és iterációja az egyik alapelve a service design módszertanának. Ennek fontosságát most élesben, a Laerdal Medical profi szakembereinek vezetésével tudták kipróbálni. 

 A Laerdel Medical világelső az egészségügyi oktatás és az újraélesztési képzés területén. Célja, hogy immerzív technológiák és adatközpontú meglátások alkalmazásával segítse az egészségügyi ellátás minőségét, illetve képezze tovább az egészségügyi dolgozókat az újraélesztés területén.

More news

Ismét dominált a társadalmi érzékenység, valamint a technológia és a művészet találkozásában rejlő lehetőségek kibontakoztatása az idei Stefan Lengyel-ösztöndíjasok munkáiban. Idősgondozó applikáció, több oktatási célú játék, izgalmas építészeti koncepciók és egy drónokat hangszerként használó projekt is a nyertesek között van. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem nyolcadik alkalommal adta át a Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíjat, amellyel legkiemelkedőbb hallgatóinak a munkáját ismeri el.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány javaslatot tett az egyetem polgárainak egy új közösségi szerződés megkötésére, amellyel biztosítaná az intézmény békéjét és a megújulás folytatását. Az Alapítvány célja, hogy az egyetem polgáraival együttműködve rögzítse a közös munka alapelveit, és megerősítse a kölcsönös bizalmat.

Közel 100 fő jelentkezett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Tiéd a Holnap – A jövő kreatív tehetségeiért 2025-ös ösztöndíjprogramjára. A jelentkezők személyes meghallgatása több vidéki helyszínen, illetve Budapesten is zajlott, a 18 hátrányos háttérből érkező középiskolás diák, a program második évfolyama, már meg is kezdte kreatív képzését a MOME Campusán. Újdonság, hogy idén először pedagógus-ösztöndíjprogram is társul a kezdeményezéshez. Ennek keretében 14, diákjaikat kreatív megközelítéssel oktató középiskolai tanár kap rendszeres anyagi és szakmai támogatást az egyetemtől.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121