Zöld út a MOME-ra: GreenGo- és MOL Bubi-bérletek

Date:
A fenntarthatóság és a környezetvédelem iránti elkötelezettségének újabb bizonyítékaként, valamint a FISU Healthy Campus program részeként a GreenGo- és a MOL Bubi-együttműködés keretében a MOME új, zöld közlekedési lehetőségeket biztosít minden hallgató, oktató és dolgozó számára, zöld közlekedésre ösztönözve az egyetem közösségét a Zugligeti úti Campus vonzatában is.

A kezdeményezés célja, hogy a MOME polgárai egyszerűen vehessék igénybe a tömegközlekedés mellett a fenntartható közlekedési alternatívákat. Az együttműködés keretében kedvezményes tarifát használva a belvárostól távolabb eső Campusra közösségi kerékpárral vagy az elektromosautóval is érkezhetnek. Mindezzel az egyetem polgárai más intézményeknek is jó példát mutathatnak, emellett gondatlanabb mobilitást is élvezhetnek. 

A GreenGo autómegosztó elektromos járművei alacsony károsanyag-kibocsátásukkal jelentősen hozzájárulnak a fővárosi légszennyezettség csökkentéséhez. A MOL Bubi kerékpárjai pedig nemcsak a fenntartható jövőt szolgálják, hanem népszerűsítik az aktív, sportos életmódot és az egészségtudatosságot az egyetemi közösség életében, összhangban a FISU Healthy Campus célkitűzéseivel. Mindkét lehetőség egyúttal a városi infrastruktúra optimális kihasználását is elősegíti: csökkentik a forgalmi torlódásokat, és a közlekedési hálózat gördülékenyebb működéséhez vezetnek. 

A MOME ezzel a lépéssel nemcsak a fenntarthatóságot, de polgárai közérzetét és elégedettségét is javítani kívánja, költséghatékony és kényelmes megoldást nyújtva a napi közlekedéshez. 

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121