Első alkalommal díjazta kiemelkedően tehetséges hallgatóit a MOME

Date:
Hetven hallgató pályázott a Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj második fordulójában, közülük tizenhatan nyerték el a félévre szóló, havi 150.000 forintos támogatást. Ezen felül a nyertes hallgatóknak lehetőségük lesz külföldi és belföldi kiállításokon, szakmai rendezvényeken az adott szak nagyköveteként az egyetemet képviselni.

2021.06.30.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány 2020 őszén hívta életre a Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj programot, melynek két modulja a hallgatók teljesítményalapú támogatása mellett a diákok naprakész iparági, gyakorlati kompetenciáinak bővítésére és szakmai integrációjára is nagy hangsúlyt fektet. A koncepció a MOME Akadémia, a Hallgatói- és Doktorandusz Önkormányzat közreműködésével készült el. Egy olyan program kifejlesztése volt a cél, amely szimbolizálja egyetem identitását, megtestesíti annak innovatív, ambiciózus karakterét és egyúttal figyelembe veszi a közösség visszajelzéseit is. 

A Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj nyertesei kétkörös kiválasztást követően intézetenként egy ötfős zsűri bizottság előtt prezentálták pályamunkáikat. Az értékelési szempontok között szerepelt, hogy a pályázó projektje eredeti és újszerű legyen, megjelenjen benne a társadalmi érzékenység, a koncepció aktualitása. A zsűri figyelembe vette, hogy szinkronba került-e egymással a feladatállítás és a létrejött produkció, értékelte a vizuális megjelenítést és azt, hogy a projekt mennyiben alkalmazta a kortárs technológiákat a koncepció közvetítésében.

Mind a négy döntőbizottságot támogatta sokéves szakmai tapasztalatával Stefan Lengyel professzor, a program névadója, valamint tiszteletbeli zsűritagként Böszörményi-Nagy Gergely, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke is. 

Célunk, hogy 2030-ra saját területén a MOME legyen Közép-Európa legjobb egyeteme. Ehhez a kiválóság jutalmazásán és egymás elismerésén alapuló kultúrára van szükség. Az új ösztöndíjhoz mérhető hallgatói támogatás korábban sosem létezett az egyetemen. Nagy öröm és fontos megerősítés, hogy a diákok ilyen arányban pályáztak. A pályamunkáikban megjelenő kreativitás és ambíció a MOME jövőjének alapja” - fogalmazott Böszörményi-Nagy Gergely, a MOME alapítványi elnöke. 

Stefan Lengyel, professor emeritus szerint a nevét viselő Kiválósági Ösztöndíj fontos üzenetet közvetít a kulturális-, gazdasági és ipari szereplők felé: arra hívja fel a figyelmüket, hogy a MOME  egy dinamikus struktúrájú egyetem, amely konzekvensen a legjobbat igyekszik kihozni hallgatóiból. Ezzel párhuzamosan a program az ide felvételizők felé azt üzeni, hogy a MOME együttműködik a hallgatóival és az Egyetem falai között létrejövő programokat magas külső- és belső elismerés övezi.

A Stefan Lengyel Kiválósági Ösztöndíj nyerteseiről bővebb információ a MOME honlapján található.

More news

AR-szimpózium, Zenctuary VR+, Waterside Voices – csak néhány azok közül az izgalmas kutatási projektek közül, amelyek számára a MOME Pályázati és Fejlesztési Igazgatóság sokmilliós forrást szerzett az elmúlt évben. Ezek között van a városfejlesztés, a természetvédelem, a kortárs tánc, valamint az egészségügy terén fejlesztett innovatív VR-technológiai kutatás is. A MOME számára kiemelt fontosságú, hogy a 21. század komplex kihívásaira válaszoló projektjei változó finanszírozási környezetben is megvalósuljanak, ezért a pályázati források feltárása és azok hatékony kihasználása stratégiai jelentőségűvé vált.

Miért lehet vonzó a MOME a fiatalok számára? Ezt a kérdést járta körbe a 8. Konnekt Live pályaorientációs fesztiválon a MOME-t képviselve Ruppert Dániel, formatervező, oktató, Svarcz Enikő Animáció szakos hallgató, Parag András Textiltervezés BA szakos hallgató és Sirály Dóra grafikus, MOME-alumna. Többek között arról beszélgettek a 16-20 éves korú közönséggel, hogy miről szól egy adott szak, hogyan lehet bekerülni a MOME-ra, és milyen karrierlehetőségek várhatók az egyetem elvégzése után.

Az új darabokat, amelyek helyet kaptak a hat, MOME-alkotásokat bemutató vitrinben, mától lehet megtekinteni a Nemzeti Múzeum Kupolatermében. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem jelenlegi és végzett hallgatóinak műveiből válogatott Határvonalakon című kiállítás a nemrég nyílt Ragyogj! – Ékszerek ideje tárlat része; az őskőkortól napjainkig felvonultatott műtárgyak mellett a kortárs ékszertervezés izgalmas és sokrétű világa elevenedik meg az anyagban. A darabok a természet, a tér, a test, az emlékezet és a képzelet tematikái köré csoportosulnak, bemutatva a MOME képzésének egyedi szemléletét.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121