Moholy-Nagy University of Art and Design

Jövő Egyeteme – Oktatóknak

A "három iskola" modell
Hírek
Kérdésed van?
Kapcsolat
University Life Platform
A Jövő Egyeteme középpontjában az egyetem közössége-, a hallgatók lehetőségeinek bővítése mellet az oktatók, kutatók és munkavállalók megbecsülésének növelése áll. A megújulás részeként csökkentjük az oktatókra és kutatókra háruló adminisztrációs terheket, miközben nő a képzések gondozásával és fejlesztésével foglalkozó kollégák szerepe és mozgástere. A MOME oktatóinak, kutatóinak szakmai előmenetele, életpályájuk támogatása kiemelt hangsúlyt kap, emellett egészségük megőrzését és szociális biztonságuk erősítését is új eszközökkel segítjük.

A "három iskola" modell

BA képzések

Klasszikus Tanulmányok Iskolája

Klasszikus szakmai alapozó képzés, amely egyetemi szinten készíti fel a hallgatókat a kreatívipar szakmáira, a karrierkezdésre, piacra lépésre és a folytonos tanulásra. Az előkészítő képzések és az alapképzések új rendszere a Z és alfa generáció igényeire fókuszál: kiemelt figyelmet fordít a hallgatóink személyre szabott fejlesztésére, mentorálására, a közösségépítésre, és nagy hangsúlyt fektet a jövőjüket meghatározó tematikákra, mint az új technológiák kreatív alkalmazása, az ökológiai problémák megoldása, vagy a társadalmi és szociális kihívások

MA képzések, doktori képzések, kutatás, inkubáció és innováció

Jövőtanulmányok Iskolája

A Future School egy interdiszciplináris innovációs iskola, amely a jövő komplex kihívásaival foglalkozik, ezekre készíti fel a mesterszakos hallgatókat, doktoranduszokat és a kutatókat. A Future School oktatásai, kutatási és inkubációs egységei különleges, az akadémiai világban egyedülálló innovációs ökoszisztémát képeznek.

Rövid idejű képzések, részképzések

Új Tudás Iskolája

A Professional School specializált szakmai ismereteket biztosít egy rugalmas, rövid idejű, egyénre szabható képzési rendszerben, amely a változó piaci igényekre reagálva a már szakmai tapasztalattal rendelkező munkavállalókat, kreatívipari szereplőket segíti tudásuk bővítésében, és piaci versenyképességük megtartásában posztgraduális képzések, tanfolyamok és rövid idejű képzési programok formájában

Hírek

A Jövő Egyeteme a MOME fejlesztéséről és átfogó megújulásáról szól, ami az idei év egyik kiemelt fókuszpontja. Az elmúlt időszakban tizenkét munkacsoport dolgozott a programon, akik a Jövő Egyeteme Műhely vezetésével, az egyetem polgárainak széleskörű bevonásával megvalósították a MOME történetének legátfogóbb tervezési folyamatát és kidolgozták a 2023 decemberében a Szenátus által támogatott Jövő Egyeteme program, azaz a „Három Iskola modell” részletes implementációs tervét. Most pedig újabb mérföldkőhöz ért az egyetem. 2024. július 18-án tartott ülésén a MOME Szenátusa meggyőző többséggel és ellenszavazat nélkül támogatásáról biztosította a tervezetet, így tovább folytatódhat a közös munka annak érdekében, hogy jövő télen életbe léphessen az új struktúra, és a MOME Európa meghatározó design-felsőoktatási intézményévé váljon...

A MOME falai között minden eddiginél nagyobb volumenű átalakulás zajlik, ami alapjaiban gondolja újra a jövő designoktatásának kihívásait, miközben aktívan épít a 144 éves intézmény múltjára. Az implementációs fázisban lévő Jövő Egyeteme modell célja egy fenntartható, jövőálló és reziliens stratégia kialakítása. Ennek kapcsán a változás két fontos belső motorját, Barcza Dánielt, tájépítészt, fenntarthatósági szakembert, a MOME stratégiai rektorhelyettesét, a MOME Jövő Egyeteme programjának szakmai vezetőjét és Érmezei Lilit, stratégát és szervezetpszichológust, az implementáció vezetőjét kérdeztük. A kidolgozás folyamatától kezdve a legnagyobb kihívásokon át többek között arról meséltek, mitől lesz valóban hosszú távon fenntartható az egyetem víziója.

Hogyan tanulhatunk a MOME-en tíz, vagy éppen húsz év múlva? Milyen képzésekkel, kurzusokkal maradhat az egyetem naprakész, és adhat hiteles válaszokat a jövő társadalmi, piaci és hallgatói igényeire? A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány a modellváltás részeként kérte fel az egyetem közösségét, hogy dolgozza ki az intézmény új korszakához, nemzetközi ambícióihoz illeszkedő, 21. századi képzési modellt, azaz a "Jövő Egyeteme 2025-2045" programot. A MOME december eleji szenátusi ülésén a programot tartózkodás és ellenszavazat nélkül, százszázalékos szavazataránnyal biztosította támogatásáról az egyetem szenátusa - ilyen támogatottságú reformra még sosem volt példa az intézmény történetében.

Kérdésed van?

Van, amire nem találtál választ az oldalainkon, vagy szeretnél témát javasolni a Jövő Egyeteme fogadóóráira és fórumaira? Az alábbi formon könnyedén és gyorsan felteheted a kérdéseidet, megoszthatod az ötleteidet a Jövő Egyeteme csapatával!

Kapcsolat

Jövő Egyeteme
Cím
1121 Budapest, Zugligeti út 9-25.
Kapcsolat
jovoegyeteme@mome.hu

University Life Platform

Ha a MOME közösségének tagja, azaz az egyetem hallgatója, oktatója vagy munkavállalója vagy, az egyetem új belső kommunikációs platformján, az ULP (University Life Platform) felületén további híreket és hasznos információkat találsz a Jövő Egyeteméről is.

Az ULP-t használhatod desktopon és letöltheted applikációként az app store és a google play felületéről.

A munkavállalók esetében a belépés rövid felhasználó névvel és a mindenhol használt jelszóval, a hallgatók esetében Neptun kóddal + Neptun jelszóval lehetséges.

Vezetők és a Jövő Egyeteme Iroda munkatársai

Stratégiai és fejlesztési rektorhelyettes

Jövő Egyeteme implementáció szakmai vezetője, doktorandusz, egyetemi tanársegéd

Jövő Egyeteme projektmenedzser

Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121