Moholy-Nagy University of Art and Design

Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program – Kooperatív Doktori Program

Pályázat ütemezése
Pályázati kiírás
Ösztöndíjasaink
GYIK
Kapcsolat
Név
Gáspár Júlia
E-mail
kooperativ@mome.hu
Cím
1121 Budapest Zugligeti út 9-25.
Az Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program-Kooperatív Doktori Program (EKÖP-KDP) célja, hogy a kutatás-fejlesztés és innováció területén tovább bővítse azon munkavállalók létszámát, akik szakmai ismereteiket a legfrissebb tudományos kutatási eredményekkel kívánják gyarapítani, és elkötelezettek tudásuk társadalmi, gazdasági hasznosításában.

Az EKÖP-KDP célja a felsőoktatási intézmények oktatói és kutatói utánpótlásának, valamint az innovatív magyar vállalkozások kutató-fejlesztői utánpótlásának biztosítása, és a legtehetségesebb hallgatók a felsőoktatási tehetséggondozásba való bevonása. A program működtetésére a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal biztosít támogatást az Egyetem részére.

Pályázat ütemezése

Pályázati kiírás

Name of document
Pályázati felhívás
Pályázati adatlap - sablon
Kutatási terv - sablon
Pályázói nyilatkozat - sablon
Témavezetői nyilatkozat - sablon
Szakértői nyilatkozat - sablon
Doktori Iskola nyilatkozat - sablon
Munkáltatói nyilatkozat - sablon
A doktori képzés keretében eddig elvégzett tevékenységek bemutatása – sablon
Bírálati szempontok
Adatkezelési tájékoztató

Ösztöndíjasaink

A MOME első KDP ösztöndíjasa 2023-ban sikeresen megvédte doktori disszertációját kutatási témájában. A doktori védés bizottság elnöke Dr. Aczél Petra egyetemi tanár, tagjai Dúll Andrea DSc, az ELTE Ember–Környezet Tranzakció Intézet egyetemi tanára és Püspök Balázs DLA, a MOME Design Intézet egyetemi tanára voltak.

A Balaton-felvidék az ország legkedveltebb és emiatt ökológiailag az egyik legsérülékenyebb tája. A talajvédelem, regeneratív gazdálkodás, a biodiverzitás megőrzése és az erdősítés mellett az egyénnek is lehetősége van arra, hogy felelősségteljesen részt vegyen a táj helyreállításában, javításában.

Kooperatív doktori ösztöndíjas kutatásának célja, hogy egy közép-tiszai esettanulmány segítségével újraértelmezze a hagyományos környezettervezési (placemaking design) megközelítést, melyben a tájhasználat elsősorban emberközpontú (human centered) nézőpontból kerül értelmezésre, s helyette sok szempontú (more-than-human) értelmezési módokat tárjon fel, és megalkossa azok alkalmazási kereteit.

Hosszu Erzsébet DLA kutatása egy személyes törekvésre épül: egy olyan konstruktív társadalom víziójára, ahol a kulturális sokszínűség érték, ahol az ismeretlen nem rémisztő, hanem inspiráló, ahol a kulturális különbségek az egymástól való kreatív tanulásra és a közös problémamegoldásra ösztönöznek.

Doktori kutatása középpontjában az északi unikornis startupok alapítóinak és alapító csapatainak gondolkodásmódja állnak, és kutatásában feltárja azon tulajdonságaikat, melyek sikeressé tették őket.

GYIK

Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121