Ismeretlen IPARTERV - Egy tervezővállalat hőskora 1948–1970
Az Ismeretlen IPARTERV című tárlatot két kurzus előzte meg: a kutatást megalapozó és a tárlat konkrét megvalósulását elősegítő kiállításrendezés kurzusok, mindkettő építész és tervezőgrafikus hallgatók bevonásával. A kiállítás célja, hogy bemutassa a második világháború utáni modern építészet egyik legjelentősebb szakmai műhelye, az Ipari Épülettervező Vállalat, az IPARTERV tevékenységét, és az általuk az 1950–60-as években létrehozott épületeket, amelyek manapság már csak szűk szakmai körben ismertek.
A tárlat egyfelől kísérletet tesz arra, hogy az eddig „takarásban” rejtőzködő IPARTERV-örökség emlékanyagának jelentőségére a hagyományos építészettörténeti megközelítéstől részben elszakadva, a társadalmi-kulturális összefüggésekre rávilágítva és a jelen aktualitásain átszűrve hívja fel a figyelmet, másrészt reflektáljon a napjaink újrahasznosítási törekvései révén mégis egyre inkább előtűnő értékeire.
A kurzust vezető oktatók: dr. Haba Péter és dr. Zwickl András
A kurzus hallgatói: Agócs Gyöngyvirág, Bálint Júlia, Bényi Lilla, Domokos Kázmér, Gallai Renáta, Gollob Lilla, Gulyás Janka Eszter, Horváth Franciska, Kardos Orsolya, Kató Emese, Meszelics Júlia, Muszka Sára, Pokker Lili