Moholy-Nagy University of Art and Design

Művészeti és Design Inkubáció

Kategóriák
A program előnyei
Mentorok
Csapat
Művészeti és design központú inkubációs programunk, a hosszútávú értékteremtést szem előtt tartva, a legkiemelkedőbb hallgatói projektek és diplomamunkák megvalósítását támogatja.
Jelentkezési határidő
2024. július 1. (23:59)
Program
2024. szeptember 2 - december 13.
Nyelv
magyar (opcionálisan angol)
Programvezető
Vesmás Júlia
Kapcsolat
incubation@mome.hu
Célunk, hogy a leginnovatívabb művészeti, kutatási projektek, illetve termék- és szolgáltatás ötletek inkubálásával - akadémiai, társadalmi vagy piaci hasznosulásával - szilárd alapokat teremtsünk a tehetséges hallgatók kutatói, művészeti vagy tervezői karrierjének elindításában.

A MOME azt a nagyratörő célt tűzte ki, hogy 2030-ra Közép- és Kelet-Európa vezető kreatívipari és innovációs központjává váljon. Az egyetem ezen célját támogatva 2022-ben elindítottunk egy művészeti és design központú inkubációs programot, amely segíti a fiatal alkotókat, kutatókat, tervezőket és feltörekvő vállalkozókat Magyarországon.

A pályázatra a MOME-n végzett friss diplomás hallgatók jelentkezését várjuk. A kiválasztott jelentkezők személyre szabott mentorálásban és pénzügyi támogatásban részesülnek, hogy mestermunkájukat továbbfejleszthessék.

Kategóriák

Programunk három kategóriában nyújt lehetőséget a legtehetségesebb hallgatók számára ötleteik továbbfejlesztésére és karrierjük megalapozására.

1.Művészet és innováció

Olyan kiemelkedő művészeti projektek, amelyek a hagyományos művészeti formák határait feszegetve teremtenek egyedi élményeket, vagy új és innovatív módon vonzzák be a közönséget. 

2.Kutatás és innováció

Olyan ígéretes tudományos és alkalmazott kutatási projektek, melyek továbbfejlesztése szilárd alapot biztosít akadémiai vagy piaci hasznosuláshoz.

3.Termék innováció

Olyan erős piaci potenciállal rendelkező innovatív termékek vagy szolgáltatások, amelyek a jelen és jövő legégetőbb problémáira keresik a választ, jelentősen javítják a felhasználói élményt, vagy fenntartható gyakorlatokat integrálnak.

A program előnyei

A kiválasztott projektek vezetői személyre szabott mentorálásban és pénzügyi támogatásban részesülnek, hogy ötletüket továbbfejleszthessék.

Személyes mentorálás

Kapcsolat a MOME hazai, nemzetközi és interdiszciplináris mentorhálójával, hogy személyre szabott tanácsokat kaphass a design, az innováció és a kreatívipari vállalkozók kiemelkedő képviselőitől. 

Hozzáférés kutatói- és designtudáshoz

A MOME designkutatói, előadói, oktatói és hallgatói segítségével értéknövelő kreatív támogatást kaphatsz projektjeidhez.

Hozzáférés az egyetem infrastruktúrájához

A résztvevők használhatják a MOME infrastruktúráját, például a TechParkot és egy erre a célra elkülönített coworking-teret.

Kapcsolatépítési lehetőség

A résztvevők kiépíthetik kapcsolati hálójukat a MOME-n belül, valamint megismerhetnek helyi és regionális kreatívipari és művészeti ökoszisztémában tapasztalt szakembereket, kurátorokat és vállalkozókat. 

Interdiszciplináris foglalkozások

Workshopok, nyílt beszélgetések és interdiszciplináris (peer-to-peer) oktató foglalkozások, amelyek közösen járulnak hozzá projekted továbbfejlesztéséhez.

Finanszírozási lehetőségek

A programban résztvevő hallgatók a projekt fejlesztéséhez és a projekttervben kitűzött célok megvalósításához anyagi támogatásban részesülnek. A finanszírozási mértékéről az aktuális program pályázati felhívásában található részletes információ.  

Résztvevők

Az inkubációban NOAH című narratív point-and-click kalandjátékom demóját szeretném továbbfejleszteni.  Célom, hogy addig fejlesszük a meglévő anyagokat, hogy elküldhessük kiadóknak, ezzel növelve a játék legyártásnak esélyét.

Az projekt célja az inkubáció alatt eljutni a kidolgozott programtól a terjesztésig. Ebben a szakaszban bővül a csapat, a tananyag, illetve elkezdődik a projekt hozzáférhetőségéhez legfontosabb elem fejlesztése – a weblap, amin kereszül széles körben letölthető lesz az anyag.

A fonalak minőségbeli fejlesztését tűztem ki célul: magasbb vízlepergető tulajdonság a jobb tisztíthatóság és a szélesebb körű felhasználhatóságát illetően és a fonal természetes színezékeinek élettartamán való javítását.

A kritikai design vitaindító és párbeszédet facilitáló szerepét kutatom. Az első vacsora keretében a Balatonnál és tágabb élőhelyünkkel, a bioszférával foglalkozó tudományos szakértőket, kutatókat és tervezőket hívok meg, hogy tudásuk metszetét vagy éppen nézeteik különbözőségét osszák meg.

Két fő célom, hogy megtervezzem a Balatonon és Velencei-tónál felgyülemlő vitorlahulladékok termékláncát, különös hangsúllyal a beszerzési és gyűjtési rendszerre, illetve, hogy tovább fejlesszem a mestermunkámként elkészült lámpakollekciót egy gyártható prototípus szintjére.

A program során a meteorológiai intézetben végzett kutatásom folytatom: ezúttal különböző napi időjárás térképeket vizsgálok, amelyeket hímzett technikával szeretnék újraalkotni, párhuzamba állítva a népi megfigyeléseket a komplex technológián alapuló előrejelzéssel.

Mentorok

Stratégiai design vezető

bujdoso.attila@mome.hu

MA szakvezető, doktorandusz, egyetemi tanársegéd

cseh.daniel@mome.hu

Kutató, Megbízott Anyagkutatás Hub vezető

malu.lucking@mome.hu

Stratégiai Fejlesztési és Kommunikációs igazgató

milovits.mate@mome.hu

Kutató

minko.mihaly@mome.hu

MA szakvezető, egyetemi tanársegéd

pais.panni@mome.hu

doktoranda, művésztanár

beatasosity@mome.hu

művésztanár

viktoria.szabo@mome.hu

Csapat

Partnerségekért felelős vezető

berkovics.dalma@mome.hu

junior projektmenedzser

horvath.julia@mome.hu

mesteroktató

vesmas.julia@mome.hu
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121