Moholy-Nagy University of Art and Design

Jövő Egyeteme

Köszönjük
Hírek
Kérdésed van?
Kapcsolat
Mi a Jövő Egyeteme? Egy izgalmas folyamat, amelynek keretében a MOME közössége az alapoktól újratervezi magát, és felkészül a következő évtizedek feladataira. Egy nagy közös kísérlet, amelynek célja, hogy közösen bátor és hiteles válaszokat adjunk a 21. század kihívásaira, az új generációk igényeire.
A Jövő Egyeteme részeként nő a szakok és szakterületek közötti átjárhatóság, rugalmasabbak lesznek a hallgatóink által választható tanulási utak. A képzésben – az egyes kreatív szakmák elsajátításán túl – kiemelt szerepet kap az általános műveltség elmélyítése, valamint az alkotói felelősségtudat erősítése, a legfontosabb társadalmi és ökológiai problémák leküzdéséhez való tevékeny hozzájárulás. Továbbfejlesztjük az egyetem oktatási szemléletét: a jövőben minden korábbinál nagyobb hangsúlyt kap a személyre szabott mentorálás, és az egész egyetemre kiterjedő közösségépítés.
A Jövő Egyeteme kezdeményezője a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány. A folyamat kidolgozásáért és megvalósításáért a MOME közössége felel.

Köszönjük

A Jövő Egyeteme program attól egyedülálló, hogy a MOME közössége, oktatóink, dolgozóink és hallgatóink az egyetem saját karakterére szabva, közösen dolgozzák ki a részleteit. Köszönjük a MOME minden munkatársának, aki szakmai tudásával támogatta a program megszületését!


A Jövő Egyeteme program kidolgozásában a MOME polgáraiként szerepet vállaltak:

Aczél Petra, Andavölgyi Vivien, Babarczy Eszter, Barcza Dániel, Barna Máté, Bellágh Botond, Berkovics Dalma, Bodnár Tekla, Brovinszki László, Bujdosó Attila, Cseh Dániel, Cseke Tamás, Csernátony Fanni, Djongi Ábel, Érmezei Lili, Fábián Noémi, Farkas Dávid, Fehér Borbála, Ferenczhalmy Zsófia, Ferenczy Bálint, Fogarasy Tamás, Fonseca María Paloma, Forgách Emma, Fülöp József, Gorka-Focht Máté, Gosztonyi Csaba, Gubicz Flóra, Gyenge Zsolt, Halóka Mirtill, Harmati Hedvig, Herter Júlia, Horányi Attila, Húnfalvi András, Juhász Adrienn, Juhász Dóra, Juhász Péter, Kálmán Zsuzsa, Kele Ildikó, Keszeg Anna, Kondor Edit, Koós Pál, Kovács Csaba, Kovács Kata, Kovács Tímea, Kőpataki Eszter, Krasz Ádám, Kudász Arion, Lasma Ivaska, László Fanni, Lévai Klára, Lévai Róbert, Lipóczki Ákos, Lóki Eszter, Lukács Lilla, Margitházi Orsolya, Marián Balázs, Máté Gábor, Matheidesz Réka, Milovits Máté, Mohácsi András, Molnár Beáta, Molnár Péter, Nagy-Kovács Zsófi, Németh Tünde, Orlai Balázs, Pais Anna, Pálfalusi Attila, Péter András, Péri Gergő, Plank Lívia, Pozsár Péter, Püspök Balázs, Schneider Ákos, Schmidt Andrea, Simándi-Kövér Annamária, Simon Ildikó, Szabó Viki, Szalontai Ábel, Szentpéteri Márton, Szöllősi Tímea, Takács Laura, Takács Zsófia, Tasnádi Gergő, Tornyánszki Éva, Tóth-Horváth Réka, Vargha Balázs, Veres Bálint, Vészi Sámuel, Vető Péter, Vincze Zsuzsanna, Weisz Szilvia,  valamint a Hallgatói Önkormányzat, a Doktori Önkormányzat és a MOME Szakszervezet tagjai és képviselői  

Hírek

A Jövő Egyeteme a MOME fejlesztéséről és átfogó megújulásáról szól, ami az idei év egyik kiemelt fókuszpontja. Az elmúlt időszakban tizenkét munkacsoport dolgozott a programon, akik a Jövő Egyeteme Műhely vezetésével, az egyetem polgárainak széleskörű bevonásával megvalósították a MOME történetének legátfogóbb tervezési folyamatát és kidolgozták a 2023 decemberében a Szenátus által támogatott Jövő Egyeteme program, azaz a „Három Iskola modell” részletes implementációs tervét. Most pedig újabb mérföldkőhöz ért az egyetem. 2024. július 18-án tartott ülésén a MOME Szenátusa meggyőző többséggel és ellenszavazat nélkül támogatásáról biztosította a tervezetet, így tovább folytatódhat a közös munka annak érdekében, hogy jövő télen életbe léphessen az új struktúra, és a MOME Európa meghatározó design-felsőoktatási intézményévé váljon...

A MOME falai között minden eddiginél nagyobb volumenű átalakulás zajlik, ami alapjaiban gondolja újra a jövő designoktatásának kihívásait, miközben aktívan épít a 144 éves intézmény múltjára. Az implementációs fázisban lévő Jövő Egyeteme modell célja egy fenntartható, jövőálló és reziliens stratégia kialakítása. Ennek kapcsán a változás két fontos belső motorját, Barcza Dánielt, tájépítészt, fenntarthatósági szakembert, a MOME stratégiai rektorhelyettesét, a MOME Jövő Egyeteme programjának szakmai vezetőjét és Érmezei Lilit, stratégát és szervezetpszichológust, az implementáció vezetőjét kérdeztük. A kidolgozás folyamatától kezdve a legnagyobb kihívásokon át többek között arról meséltek, mitől lesz valóban hosszú távon fenntartható az egyetem víziója.

Hogyan tanulhatunk a MOME-en tíz, vagy éppen húsz év múlva? Milyen képzésekkel, kurzusokkal maradhat az egyetem naprakész, és adhat hiteles válaszokat a jövő társadalmi, piaci és hallgatói igényeire? A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány a modellváltás részeként kérte fel az egyetem közösségét, hogy dolgozza ki az intézmény új korszakához, nemzetközi ambícióihoz illeszkedő, 21. századi képzési modellt, azaz a "Jövő Egyeteme 2025-2045" programot. A MOME december eleji szenátusi ülésén a programot tartózkodás és ellenszavazat nélkül, százszázalékos szavazataránnyal biztosította támogatásáról az egyetem szenátusa - ilyen támogatottságú reformra még sosem volt példa az intézmény történetében.

Kérdésed van?

Van, amire nem találtál választ az oldalainkon, vagy szeretnél témát javasolni a Jövő Egyeteme fogadóóráira és fórumaira? Az alábbi formon könnyedén és gyorsan felteheted a kérdéseidet, megoszthatod az ötleteidet a Jövő Egyeteme csapatával!

Kapcsolat

Jövő Egyeteme
Cím
1121 Budapest, Zugligeti út 9-25.
Kapcsolat
jovoegyeteme@mome.hu
Vezetők és a Jövő Egyeteme Iroda munkatársai

Stratégiai és fejlesztési rektorhelyettes

a Jövő Egyeteme implementáció szakmai vezetője, doktorandusz, egyetemi tanársegéd

Jövő Egyeteme projektmenedzser

Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121