Díjak és címek

Adományozott címek és díjak


Címzetes egyetemi tanár

Bánfalvi András - fémműves tervezőművész
Bányai István - grafikusművész
Bendzsel Miklós - a Magyar Szabadalmi Hivatal elnöke
Bodóczky István - képzőművész
Csomay Zsófia - Ybl Miklós-díjas, Pro Architectura díjas, Kotsis Iván-érmes építőművész
F. Dózsa Katalin - művészettörténész
Ferencz István - építész tervező művész
Paul Hargittai - textilművészSteven Holl - építész
Janáky István - Ybl-díjas építész
Peter Pfeiffer - designer
Pohárnok Mihály - iparművész
Dan Reisinger - grafikusművész
Richly Zsolt - érdemes művész, Balázs Béla-díjas animációs filmrendező
Rófusz Ferenc - Oscar-díjas animációs filmrendező
Rubik Ernő - Kossuth-díjas építész, formatervező
Sárváry Katalin - textiltervező művész
Gorden Wagener - designer
Waliczky Tamás - médiaművész
Eva Zeisel - keramikus, formatervező művész
Peter Zumthor - építész
Palotai Gábor - tervezőgrafikus


Címzetes egyetemi docens

Bernhard Geisen - formatervező
Bíró Péter - marketingvezető
Kaucsek György - regisztrált európai ergonómus, pszichológus
Lehotay Zoltán - animációs filmrendező
Nagy Lajos - animációs filmrendező
Tapolcai László - ipari formatervező


Doctor honoris causa

Piotr Bozyk - formatervező művész
Csíkszentmihályi Péter - belsőépítész
Kass János - Kossuth-díjas grafikusművész
Kunkovács László - Balogh Rudolf-díjas fotóművész
Popovics Zoltán - szobrászművész
Rubik Ernő - Kossuth-díjas építész, formatervező
Szentpéteri Tibor - formatervező

Tiszteletbeli szenátusi tag

Steven Makovényi - belsőépítész


Professor emeritus/emerita

Ernyey Gyula - designtörténész, belsőépítő művész
Ferencz István - építész tervező művész
Kapitány Ágnes - szociológus
Péter Vladimir - Munkácsy Mihály-díjas, Érdemes Művész, ötvös és szobrászművész
Scherer József - Ferenczy Noémi-díjas iparművész
Stefan Lengyel - formatervezô
Szilvitzky Margit - textilművész
Zsótér László - tervezőgrafikus

Egyetemi magántanár

Jankovics Marcell - Kossuth-díjas filmrendező
Kapitány Gábor - szociológus, kultúrantropológus
Király József - Kossuth-díjas belsőépítész


Moholy-Nagy-díj

Barabási Albert László - fizikus, hálózatkutató
Hannes Böhringer - művészetfilozófus
Földes Imre - zenetörténész
Frenák Pál - táncos, koreográfus
Gergely István - építész, belsőépítész
Gőz László - harsonaművész, zenetanár
Tibor Kalman - grafikus, designer
Kovalik Balázs - rendező
Stefan Lengyel - formatervező
Hattula Moholy-Nagy - mûvészettörténész, művészeti író
Nádasdy Ádám - költő, nyelvész, műfordító
Passuth Krisztina - művészettörténész
Dieter Rams - építész, designer
Rubik Ernő - Kossuth-díjas építész, formatervező

Rektori díj | aranyhenger

Takács Terézia - textilművész