Intézetigazgatói álláspályázatok | Design, Elméleti, Építészeti, Média Intézet

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) 140 éves fennállása óta legfőbb értéke a világra nyitott szemlélete, melyben egyaránt helyet kap a hagyomány tisztelete, és a fejlődést kereső, azt előmozdító magatartás.  Küldetésünk, hogy a művészet és a design eszközrendszerével megoldásokat keressünk korunk kihívásaira, együttműködve más területek képviselőivel.

A MOME célja, hogy 2030-ra Közép-Európa vezető kreatívipari és innovációs műhelye legyen. Ennek elérésében meghatározó szerepet játszik a MOME Akadémia, mint az egyetem graduális képzéseit, tudományos, kutató- és művészeti alkotó tevékenységét irányító, átfogó szervezeti egység. Az Akadémián belül működő négy intézet egy-egy tágabb szakmai területért (design, média, elmélet, építészet) felelős belső szervezeti egységek, amelyben a szakmai, képzési, tudományos és művészeti munka összehangolása és az ezekkel összefüggő fejlesztési, humánerőforrás-menedzsment feladatok valósulnak meg.

Az intézetek a szakokon átívelő együttműködések katalizátorai, jelentős szerepük van a nemzetközi és hazai oktatási-, kulturális- és szakmai kapcsolatok kezdeményezésében és ápolásában, valamint a képzési stratégia megvalósításában is.

A " 2011. évi CCIV. törvény (Nftv. 37. § (2) és (3)” alapján nyilvános pályázatot hirdet a

Moholy-Nagy Művészeti Egyetem

Design Intézet

Elméleti Intézet

 Építész Intézet

Média Intézet

Intézetigazgató

munkakörök betöltésére

3 év határozott időtartamra.

Fő feladatok

  • A MOME stratégiai víziójának intézeti szintű megvalósítása; az intézethez tartozó szakok oktatási minőségének nemzetközileg is elismert, magas szintre emelése
  • Az intézet felsőoktatási képzési programjainak működtetéséhez szükséges, felkészült szakmai háttér, oktatói állomány és menedzsment biztosítása
  • Az oktatói, tudományos és művészeti tartalommal kapcsolatos hazai és nemzetközi együttműködések, programok szervezése és támogatása
  • Tudományos/szakmai/művészeti kapacitások és kompetenciák megújításának ösztönzése, az eredmények közzététele, publikációja
  • Egyetemen belüli és egyetemen kívüli együttműködések fejlesztése, ösztönzése
  • A szakvezetők, szakok munkájának támogatása, működésük operatív biztosítása
  • Intézet működésének minőségügyi szabályzat szerinti biztosítása
  • Oktatással és szervezeti működéssel összefüggő adminisztráció irányítása, felügyelete

Elvárások

  • Az adott intézet szakmai területeinek átfogó, naprakész ismerete
  • Legalább 3 év vezetői tapasztalat
  • Kreatívipari tájékozottság
  • Egyetemi végzettség
  • Interdiszciplináris szemlélet
  • Kiemelkedő kommunikációs képességek, kooperativitás
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • Digitális jártasság (digital literacy)

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent

  • Nemzetközi munka tapasztalat,
  • Felsőoktatási szakmai tapasztalat
  • Releváns hazai és nemzetközi kapcsolatrendszer
  • Projektvezetésben szerzett tapasztalat
  • Doktori fokozat
  • Több szakterületen szerzett diploma
  • Gazdasági, pénzügyi jártasság
  • Magas érzelmi intelligencia szint
  • Egyéb idegennyelv ismeret

Pályázat tartalma

  • Önéletrajz
  • Stratégiai szakmai koncepció (3 éves időtartamra) bemutatása (kb. 6000 karakter)
  • Igazoló dokumentumok (pl. egyetemi végzettséget igazoló dokumentum)

Munkabér: megállapodás szerint

Megbízás kezdete: 2021. augusztus 1.

A megbízás időtartama: 3 év

Foglalkoztatás jellege: Munka törvénykönyve szerinti munkaviszony, a hatályos kollektív szerződés alapján

Pályázatok beküldésének határideje: 2021. május 12.

Pályázatok beküldésének módja: hr@mome.hu

Kontakt személy: Barna Máté - Akadémiai menedzser (telefon: +36709427256)

Az álláspályázat letölthető ezen a linken.

Kizárólag a beküldött pályázatok értékelése alapján kiválasztott jelöltek kerülnek meghívásra személyes interjúra.

Az Egyetem felépítésével, működésével és az intézetekkel kapcsolatban további információt a www.mome.hu honlapon szerezhet.

Publikálva: 2021-04-19 14:05:00