A MOME Tárgyalkotó szakos hallgatói is kiállítottak a frankfurti Ambientén

Dátum: 2023.02.20
Európa legnagyobb lakáskultúrával és étkezési tárgykultúrával foglalkozó szakvásárán, a frankfurti Ambientén is láthatóak voltak azok a tárgyak, melyeket hallgatóink az ONYX Műhellyel közös projekt keretében hoztak létre.

Február 3-7. között rendezték meg a frankfurti Ambiente design vásárt, melyen a MOME Tárgyalkotó MA szak, MOME x ONYX projektben résztvett kerámiatervező hallgatóinak is lehetősége nyílt bemutatkozni. A MOME és az ONYX Műhely közös tervezési kurzusát Góg Angéla DLA, ONYX Műhely művészeti vezetője és Kondor Edit DLA keramikusművész, egyetemünk oktatója közösen vezették, célja pedig az volt, hogy a Gerbeaud 164 éves cukrászati örökségét alapul véve a hallgatók kortárs tárgyakat alkossanak.
 Ebben segítségükre volt Borsos Zsuzsanna, a Műhely kreatív cukrászséfje is.   
Az így létrejött alkotások a kortárs desszertkultúra és az ahhoz kapcsolódó tálalás vizsgálatára épültek. Az alábbi 9 kiállított tárgy a vásáron is nagy sikerrel szerepelt: 

Berkes Csenge Anna - Csokoládé kínáló szett 
Budaházy Anna – Rigó Jancsi 
Doktor Melinda - Konyakmeggy  
Kovács József – Dobos torta  
Kovács Martina – Diplomata puding   
Szilágyi Dóra - Képviselőfánk   
Szolnoki Lea Anna – Zserbó petit four  
Válint Ingrid – Esterházy 
Vértessy Dorottya - Mignon 

További hírek

A Q&Alumni sorozat első epizódjának vendége Tőkés Anna, MOME Animáció szakos alumna, aki nemrég Az Utolsó Dobás című diplomafilmjével szerepelt az Annecy Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon. A videóból többek között kiderül, hogyan emlékszik vissza az egyetemi éveire, milyen projektekben vett részt a MOME-n, és még a sütési tudományába is bepillantást nyerhetünk.

A víz ma még magától értetődő része az életünknek – de meddig? Diákok gondolták újra az alapvető anyag jövőjét a 2025-ös kreatív alkotópályázat keretében, amelyen 7–10. osztályosokból álló csapatok a második fordulóban MOME-mentorokkal dolgozták ki a terveiket. A júnus 25-i finálén tíz középiskolás csapat mutatta be az elképzeléseit, közülük négyet díjazott a MOME-oktatókból álló zsűri. Az első helyezést az Ísbíltúr, a másodikat a Bacsaók, a harmadikat a Code Noir csapat szerezte meg, míg a különdíjat a Newwave vihette haza. A rendszerszintű gondolkodást tükröző munkák arra figyelmeztetnek: a víz kérdése nem jövőbeli probléma – már most tennünk kell érte.

Hogyan lehet jobban kihasználni a tömegközlekedési infrastruktúrát, milyen lenne az igazán gyors életmentő eszköz, miként menthetjük meg a mezőgazdaságot méhek hiányában... formatervező hallgatóink válaszai a világ egyik legismertebb formatervezési versenyén, a Red Dot Award Design Concept kategóriájában értek el kiemelkedő eredményeket. A nemzetközi mezőnyben hét, a MOME Red Dot nevezési programjába bejutó mentorált projekt kapott elismerést, köztük diplomamunka és féléves egyetemi projekt is.