Moholy-Nagy University of Art and Design

Média Intézet

Programmes
News
Events
Management
Faculty
Other institutes
Négy tudáscentrumunk, az Animáció, Fotográfia, Média design és Tervezőgrafika magas színvonalon, nyitott szellemiség és korszerű technológiai háttér mellett nyújt BA, MA és doktori szintű, valamint iskolarendszeren kívüli képzéseket.

Programmes

Az Animáció BA képzési programjában a szakmai és elméleti ismeretek, valamint az egyéni látásmód egyidejű fejlesztése szerepel kiemelt hangsúllyal. A programba való bekerülés feltétele a kiemelkedő ábrázolási és mozgatási készség, továbbá a mozgóképes formanyelv ismerete.

A képzés a 2023/24-es tanévtől csak angol nyelven indul! Az Animáció MA programja animációs filmrendezőket, VFX rendezőket és animációs alkotóművészeket képez, akik önállóan vagy stábokat vezetve is képesek animációs projektek fejlesztésére és kivitelezésére. A képzés kiemelten fókuszál a tartalomfejlesztésre. 2023 szeptemberétől a filmrendező képzésen túl a Videojáték (Videogame) és az Immerzív történetmesélés (Immersive Storytelling) specializációk közül választhatnak a hallgatók. A képzés nyelve angol lesz.

Az Animáció MA szak középpontjában a színvonalas tartalomfejlesztés áll, a hallgatók megismerkedhetnek az animációsfilm-gyártás különféle folyamataival és szerepköreivel, valamint az immerzív és feltörekvő technológiák (AR, VR, MR) használatával. A mesterképzés legfontosabb része az önálló látásmód, a művészi hang és az alkotói stílus megtalálása, valamint a felelősségteljes tervezői hozzáállás elsajátítása.

A Fotográfia BA szak hallgatói a legmodernebb technológiák és neves oktatók mellett, kis létszámú csoportokban sajátítják el a klasszikus és kortárs fotográfia alapokat, interdiszciplináris alkotói módszereket, melyek révén nemzetközi szinten stílusteremtő alkotókká válhatnak.

Média design BA képzésünk stabil tudáskészletet és médiatervezői szemléletet kínál, legyen szó kreatív kommunikációs vagy videó tartalmak fejlesztéséről, látványvilágok előállításáról, új technológiákkal való kísérletezésről vagy épp kinetikus installációk létrehozásáról.

A Média design MA képzés arra készíti fel a hallgatókat, hogy multimédia-tervezőként fontos szereplői, irányítói legyenek összetett mediális művek létrehozásának; a kreatív-, szórakoztató- és reklámipar, médiaművészet, alkalmazott látványtervezés alkotó folyamatainak.

Fotográfia MA szakunkon magas szintű autonómiával, nyitott szellemiséggel rendelkező alkotókat képzünk, akik érzékenyen és progresszíven reagálnak világ kihívásaira. A program során a hallgatókat a legkorszerűbb technikai háttér és elismert oktatók támogatják.

A Tervezőgrafika BA program hallgatói nemzetközi szinten is versenyképes és korszerű tudással képesek a vizuális kommunikáció lehetőségeinek és eszközeinek gyakorlati alkalmazására.

Tervezőgrafika MA programunk célja olyan tervezőgrafikus művészek képzése, akik érzékenyen és innovatívan képesek a világ globális/lokális kihívásaira reagálni, és magas szintű tudásukat társadalmi, kulturális, művészeti projektekben kezdeményező szerepben alkalmazni.

News

Ékszerként újragondolt hallókészülék, narratív videójáték, multimédiás látványtervezés és több revitalizációs projekt is szerepel a most díjazott hallgatók munkái között. Az okleveleket ünnepélyes keretek között az ösztöndíj névadója, a világhírű formatervező, a MOME professor emeritusa, Stefan Lengyel személyesen adta át, mindez nagy megtiszteltetést jelentett az ösztöndíjasoknak és az egyetem munkatársainak is. Az elismerésben részesült tizenhat hallgató az öt hónapos ösztöndíj támogatással dolgozhat tovább koncepcióján.

Közösségi és szakmai programokkal, Budapest-túrával rajtolt február 9-én a Tiéd a holnap – A jövő kreatív tehetségeiért programja, amely huszonhárom, Magyarország legszegényebb régióiból érkező tehetséges diáknak ad lehetőséget a kreatívipari továbbtanulásra.

Management

MA szakfelelős, egyetemi tanár, intézetigazgató, témavezető

vargha.balazs@mome.hu

intézeti menedzser

tihanyi.katalin@mome.hu

oktatási titkár

hajba.maria@mome.hu

gazdasági menedzser

taso.adrienn@mome.hu

Faculty

egyetemi tanársegéd

fabics@mome.hu

egyetemi docens

mgulyas@mome.hu

egyetemi adjunktus, témavezető

hajnoczy@mome.hu

egyetemi adjunktus, rektori megbízott

kollarik.tamas@mome.hu

Other institutes

Célja, hogy nyitott gondolkodású, a környezet, a társadalom és a kultúra aktuális folyamataira érzékenyen reagáló és a legmagasabb szakmai minőséget képviselő tervezőművészeket képezzen. Feladatának tartja, hogy a MOME-n végzett tervezők mind a hazai, mind a nemzetközi design szférában versenyképessé váljanak, és megtalálják saját helyüket a szakmai palettán.

Az Elméleti Intézet huszonhét oktatója közel félszáz diszciplínában oktat és kutat. Mind az oktatás, mind pedig a kutatás fő fókuszában a tágan értett művészet (iparművészet, design, építészet és képzőművészet) jelensége áll: célunk, hogy úgy saját szakjaink hallgatói, mint a tervező intézetek diákjai minél teljesebben értsék azt, annak társadalmi, történeti és fogalmi rendszerében, aktív szerepet tudjanak játszani létrehozásában, illetve képesek legyenek annak informális, de akár formális - tanóra, kritika vagy tanulmány, kiállításrendezés - közvetítésére.

Szemléletünkben a művészi szintű téralakítás, tárgyalkotó készség és mérnöki tudás egymásra épülő egységet alkot. Az Intézet szándéka, hogy tradíció és innováció azonos súlya mellett képezzen teremtő erővel felruházott, felelős szakembereket.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121