Moholy-Nagy University of Art and Design | Design Intézet
Tárgyalkotás BA
A kísérleti, anyagközpontú és a világ kihívásaira reflektáló tervezési módszerek összekapcsolódása.
Type of course
Nappali
3 years
6 semesters
3 years
6 semesters
Qualification
BA fokozat
Hungarian state funded
2024-12-18
Jelentkezés hamarosan
Department
Language
Magyar
Career opportunities
Contact
Szövetes Beatrix
szakmenedzser
targyalkoto@mome.hu
szakmenedzser
targyalkoto@mome.hu
A szak végzettjei kortárs alkotói tudatossággal és az új technológiák megismerésével kombinált hagyományos mesterségbeli tudást kapnak, amely transzdiszciplináris együttműködéseket tesz lehetővé a művészet, kézművesség és design területén egyaránt.
A BA képzés első évében integrált alapozó képzés történik, a második évben kezdődik meg az egyedi szakmai képzés. A teljes oktatási palettát a kerámiatervezés, üvegtervezés, ékszertervezés és digitális tárgyalkotás alapképzési szakspecialitás adja.
A harmadik év végén a diplomamunka és a szakmai portfolió a tervező- és alkotóművészet, valamint a tudományos területek összekapcsolásával készül, elősegítve a pályakezdők alkotói önmegvalósítását, és megalapozva a további fejlődést mesterszakunkon.
Modules
Az Ábrázolás tantárgycsoport célja a vizuális kommunikáció gyakorlati és elméleti tudásának elmélyítése, a leképezési re...
Az Elméleti Stúdiumok kínálják az egyetem összes tervezői alapszakos hallgatója számára az általános elméleti ismereteke...
A régióban egyedülálló oktatási modul, amely a tervező szakos BA hallgatóknak szolgáltat naprakész, gyakorlati tudást a ...
News
A Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium kerámia szakán végzett Aruwa Írisz szeptembertől a MOME Tárgyalkotás szakán tanulhat tovább. Ő a Tiéd a holnap – A jövő kreatív tehetségeiért ösztöndíjprogram első sikeres felvitelizője, aki korábban is jelentkezett az egyetem Animáció szakára, akkor sikertelenül. A program most lehetővé tette számára, hogy megtalálja azt az irányt, amelyben ő is eredményes lehet.
A kézműves hagyományok iránti szenvedély, a fenntarthatóság, az innováció és az érzelmi kötődés jellemzi a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) új formatervező generációjának munkáit, amelyeket a S/ALON BUDAPEST lakástrend kiállításon tekinthetünk meg szeptember 22-24. között a Budapest Arénában. A Magyarországon egyedülálló szemlén a legfrissebb lakberendezési trendeket, bútorokat, világítástechnikai megoldásokat, burkolatokat, lakástextileket, kiegészítőket egyedülálló enteriőrökben tekinthetik meg az érdeklődők, az idei esemény középpontjában a design és természet kapcsolata áll.
Valódi ügyfél, valódi megbízás, interdiszciplináris tervezés – az Energiatudományi Kutatóközpont (EK) és a MOME együttműködése erre adott lehetőséget a Tárgyalkotó szakos hallgatóknak, akik a központ megbízásából tervezhettek díjtárgyakat. A félévben elkészült tíz koncepció közül júniusban választották ki azokat a munkákat, melyeket megvásároltak további felhasználásra, és amelyeket a kutatóintézet fiatal munkatársai és a több évtizede ott dolgozó munkatársak vehetnek majd át kiemelkedő munkájukért és jubileumi munkaviszonyuk elismeréseként.
Facilities
A labor a modern technológiákat vezeti be a tárgyalkotás világába. A műhely technológiái: Lézervágás, Gravírozás, 3D nyomtatás, 3D scannelés, Vinil fólia vágás (plotter vágás), kerámia matrica nyomtatás, Prototipizálás, 4 db számítógép áll a hallgatók rendelkezésére.
A fémműhelyben a fémművességhez szorosan kapcsolódó tradicionális és modern technológiák megismerése és gyakorlása történik. A hallgató az elsajátított elméleti és gyakorlati ismereteket oktatói felügyelet mellett, de önállóan alkalmazza tárgyainak modellezése, kivitelezése, vagy kiviteleztetése során. Fontos, hogy a hallgató képessé váljon arra, hogy feladatai megoldásakor a tervezési szempontok és követelmények figyelembevétele mellett, kreatívan használja fel a műhelymunka során megszerzett tapasztalatait.
A gipszműhelyben a kerámia, üveg és porcelán tárgyak modellezése, formakészítése történik, de kiszolgálja a többi tanszék gipszformát igénylő munkáit is.
A formakészítés egyrészt a gipszesztergákon esztergálással történik, valamint a márványasztalokon, gipszöntéssel, sablonhúzással, faragással.
A műhely elkülönített részében fém- és famegmunkálásra alkalmas rész van kialakítva, satuval, állványos fúróval, köszörűvel, kézi barkácsgépekkel.
A szilikonöntésnek is helyet ad a műhely.
Management
BA szakfelelős, MA szakfelelős, fejlesztési rektorhelyettes, témavezető
lipoczki@mome.hu