A Design Intézet képviseli a MOME-t Közép-Európa legnagyobb design vásárán, a prágai Designblok-on

Date:
Az október 4-8. között megrendezett Designblok-on a Tárgyalkotó és a Formatervezés mesterszak hallgatói is kiállítanak a MOME Design Intézet standján. A 25. alkalommal megrendezett fesztivál a régió legnagyobb design vásárának hívószava idén: az Út.

Jubileumot ünnepel idén a prágai Designblok, a cseh főváros nemzetközi design hete. Október 4-8. Között számos helyszínen lesznek design programok és kiállítások a Nemzeti Galériától át a kisebb showroomokig és galériákig, városszerte.  

A fesztiválon a MOME Design Intézet is megjelenik: az egyetem standján egyrészt a MOME Tárgyalkotó szak és az ONYX Műhely közös projektjéből született kerámiák lesznek kiállítva. Ebben a hallgatók feladata az volt, hogy olyan tálalási eszközöket tervezzenek a Műhely számára, melyek a kortárs desszertkultúra és az ahhoz kapcsolódó tálalás vizsgálatára épülnek, a Gerbeaud örökségét véve alapul. A tervezési kurzust Góg Angéla DLA, ONYX Műhely művészeti vezetője és Kondor Edit DLA keramikusművész, a MOME oktatója közösen vezették.  

A kiállított tárgyak: 

Tárgyalkotás MA
Berkes Csenge Anna - Csokoládé kínáló szett 
Budaházy Anna – Rigó Jancsi 
Doktor Melinda - Konyakmeggy  
Kovács József – Dobos torta  
Kovács Martina – Diplomata puding   
Szilágyi Dóra - Képviselőfánk   
Szolnoki Lea Anna – Zserbó petit four  
Válint Ingrid – Esterházy 
Vértessy Dorottya - Mignon 

Mellettük négy formatervezés mesterszakos hallgató munkái is szerepelnek majd a standon:

Lőrincz Áron - Fold lamp
Sárady Gergely - 8Finity
Schillinger Laura - Hinta-Szék
Kisgyörgy Balázs - Van új a pad alatt

További információ: https://www.designblok.cz/ 

More news

Látványos videó készült az XX Trianguli (XX Tri) nevű vörös óriáscsillag felszínén megjelenő csillagfoltok időbeli változásáról, amelyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adattudósai, Radványi Ádám és Varga Viktor készítettek. A Leibniz-Institut für Astrophysik Potsdam (AIP) és a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Csillagászati Intézetének kutatói 16 éves méréssorozat alapján rekonstruálták a vörös óriáscsillag felszínén megjelenő, az átlagosnál hűvösebb területek, úgynevezett csillagfoltok időbeli változását, melyet a két szakember adatvizualizációs animációval tett közérthetővé.

Milyen terápiás hatása lehet egy szép virtuális természeti sétának vagy a kertészkedésnek az immerzív térben? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ a MOME FutureCare Labban a Bakk Ágnes Karolina PhD vezetésével zajló Zenctuary VR+ projekt, amely kiemelkedő, közel 1 millió eurós támogatást nyert a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal HU-rizont pályázatán. Az egészségügyi intézmények számára fejlesztett virtuális természeti környezet, amely a tervek szerint rehabilitációs és diagnosztikai célokat is szolgál, javítani tudja majd a betegek ellátását, az idősek életminőségét, elősegíti a regenerálódást, és csökkenti az egészségügyi dolgozók terhelését.

„Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a MOME Doktori Iskola vezetőjeként folytathatom a munkámat egy olyan intézményben, amely mindig is az innováció, a kreativitás és a minőség szinonimája volt” – ezekkel a szavakkal fogadta el Szalontai Ábel egyetemi tanár kinevezését a Doktori Iskola élére, mely mostantól 2025. december 31-ig szól.
Member of the European
Network of
Innovative
Higher Education Institutions
9 Zugligeti St,
Budapest, 1121