2021-ben induló doktori programok:
Iparművészet DLA
Multimédia-művészet DLA
Művészettudomány PhD
A 2021. évi államilag támogatott doktori képzésre felvehető keretszám: 9 fő
A Doktori Iskola 2021. évi felvételi menetrendje
2021. március - doktori kutatási témakiírások / várható témakiírók
2021. június 1. - jelentkezési dokumentáció beadási határideje
2021. június második fele - szóbeli meghallgatások
2021. július közepe - döntés a felvételi eredményéről
Doktori képzésre a jelentkezés nem a felvi rendszerén keresztül történik. A dokumentumokat elektronikusan és eredetiben a doktori iskola titkárságára kell eljuttatni.
Kontakt: Gáspár Júlia doktori koordinátor - gasparjuli@mome.hu
A felvételi pályázat dokumentumai
- jelentkezési lap
- mesterfokozatú egyetemi oklevél hitelesített másolata
- nyelvvizsga bizonyítvány(ok) hitelesített másolata(i)
- részletes szakmai önéletrajz (PhD képzésre: tudományos, illetve szakmai teljesítményt (diákkör, előadás, külföldi ösztöndíjak, kiállítások, projektek, stb.) bemutatva)
- kutatói téma megjelölése (max. 800 karakter!)
- kutatói motivációs levél
- a választott témavezető támogató nyilatkozata
- a felvételi eljárási díj befizetését igazoló eredeti postai feladóvevény vagy átutalási megbízás (9.000,- Ft, számlaszám: Moholy-Nagy Művészeti Egyetem 11784009-22232403-00000000)
Továbbá -
DLA képzésre
- művészeti alkotói / tervezői portfólió
PhD képzésre
- publikációs lista
- alkotói / tervezői portfólió (nem kötelező)
- referenciamunka: pl. a felvételire írott témába vágó min. fél íves, max. egy íves tanulmány (20ezer-40ezer karakter között, szóközökkel) vagy egy referált, folyóiratban megjelent tanulmány vagy kiállítás portfóliója dokumentált sajtóvisszhanggal stb.
A felvétel követelményei és feltételei
A DLA képzés esetében a Moholy- Nagy Művészeti Egyetem képzési területeinek megfelelő, mesterfokozat szintű oklevél, építőművészet programra
A PhD képzés esetében mesterfokozatú designelmélet végzettség, vagy képzéssel érintkező társadalom- és humán tudományok területén, vagy művészeti-tervezői, műszaki-mérnöki, illetve természettudományos területeken szerzett mesterfokozatú végzettség, amennyiben a jelölt rendelkezik a témába vágó kellő publikációs listával és / vagy sikeres ösztöndíjakkal, a szakterülethez köthető egyéb tudományos vagy alkotói, tervezői, művészeti- vagy designmenedzseri, kurátori, illetve egyéb releváns munkatapasztalattal és a szakterület iránti elkötelezettsége e szakmai teljesítményekkel jól dokumentálható.
Legalább egy középfokú komplex B2 szintű államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány bemutatása (első nyelvként elfogadható: angol, francia, német, spanyol, olasz, portugál, orosz).
A szakterület átfogó ismerete.
Kutatói / tervezői projektterv.
DLA képzés: eddigi művészi eredményeinek dokumentálása (portfólió).
PhD képzés: eddigi tudományos és szakmai eredményeinek összefoglalása (portfólió, rezümé, stb.).
Pályázni lehet:
a Doktori Iskola által meghirdetendő témakörökre vagy egyéni, az egyetem képzési területeinek körébe tartozó témával.
Az értékelés szempontjai és menete
A felvételi vizsga
A felvételre jelentkezőkkel az Egyetem Habilitációs és Doktori Tanácsa (EHDT) által kijelölt legalább 3 tagú felvételi bizottság beszélgetést folytat online módon (részletek fent), meggyőződik a jelentkező átfogó szakmai ismereteiről, a doktori képzés során végzendő kutatói, menedzseri vagy tervezői munkájával kapcsolatos elképzeléseiről, motivációjáról, korábbi tevékenységéről. A bizottság pontozással határozza meg a rangsort a pályázati anyagok és a szóbeli vizsga eredménye alapján.
Az állami ösztöndíjas és önköltséges képzés
Az állami ösztöndíjas képzés költségeit a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvényben meghatározottak szerint az állami költségvetés, az önköltséges képzés költségeit a hallgató viseli.
Az önköltség fizetése mellett folytatott képzés magyar állampolgárok, illetve jogszabály vagy nemzetközi megállapodás alapján a magyar állampolgárságú hallgatókkal azonos elbírálás alá eső önköltséges hallgatók, közöttük a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező hallgatók esetén 300.000,- Ft/félév.
Nem EU ország állampolgárai számára az önköltség 700.000,- Ft/félév.
Felvételi határozat
Az EHDT a felvételi bizottság javasolta sorrend alapján dönt az ösztöndíjas helyekről és a felvételekről.