Moholy-Nagy University of Art and Design | Elméleti Intézet
Designkultúra BA
A vizuális művészetek, az alkotás elméletének, folyamatainak megértése
A szak fókuszában a design, a képzőművészet és az építészet folyamatainak mélyebb megértése áll. Végzettjeink különféle mesterszakokon tanulhatnak tovább, illetve kulturális intézmények, ügynökségek, médiumok munkatársai lehetnek.
A cél olyan szakemberek képzése, akik képesek a design és a vizuális művészetek komplex (művészettörténeti, társadalomtudományi, filozófiai és kommunikációelméleti) elemzésére.
A történeti, az elméleti (filozófia, esztétika, kommunikációelmélet) és a társadalomtudományi (szociológia, kulturális antropológia) diszciplínák mellett gyakorlati kurzusokon (tekhné) is részt vesznek a hallgatók, hogy átfogóbb képet kaphassanak a tervezésről és a tervezői problémamegoldás, az alkotás folyamatáról.
Modules
Az alapozó modul két kurzusának célja, hogy az első évfolyamra beiratkozott hallgatókat bevezesse az egyetemi oktatás vi...
Az elméleti modul célja a különféle kultúratudományok elmélettörténetének ismerete. Ennek keretében a hallgatók megismer...
A Kurzushét modul a MOME minden szakjának részét képező tantárgycsoport. A tantárgy célja az oktatási kínálat színesítés...

News
Mi kell ahhoz, hogy sikeres legyen egy fiatal tervező? Legyen az egy grafikai vagy animációs stúdió működtetése, saját divatmárka alapítása, vagy az alkalmazotti forma; a jövő designereinek az érvényesüléshez, szakmai céljaik eléréséhez piaci és vállalkozói ismeretekre is szükségük van. A MOME oktatói ezért egy Kelet-Közép Európában egyedülálló tantárgyat fejlesztettek ki, amely kifejezetten a kreatívipar igényeire válaszolva adja át az üzleti szemléletet a hallgatóknak. Ez a Business to Design (B2D) oktatási program, melynek kidolgozásában a szektor elismert szakemberei, vállalkozói, a MOME alumnija valamint meghívott nemzetközi előadók is részt vesznek. Különlegesség, hogy az oktatási program a tanterv része, minden alapszakos hallgató számára kötelező tárgy.
A tavaszi félévben a MOME Elméleti Intézet és Haba Péter koordinálásával és az ELTE Humánökológia mesterszak közreműködésével Humánökológia és design címmel rendezett előadássorozatot, melynek előadásait most minden érdeklődő megtekintheti.
Deák Erikával, a Deák Erika Galéria alapítójával, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem egyik ösztöndíjának névadó alapítójával a Prae.hu beszélgetett arról, hogy mit jelent Magyarországon galeristának lenni, valamint a nemzetközi színtérről, a hazai művészeti képzésről és a pályakezdők lehetőségeiről. Kortárs művészeket képviselő galériája mellett Deák Erika több, fiatal alkotókat és kurátorokat támogató ösztöndíjat is alapított, melyekről szintén mesélt az interjúban.
Events
Március 22-én, szerdán 17:00-19:00 között Hevesi Annabella arról fog mesélni, hogy a termékfejlesztés során milyen kalandokkal és kihívásokkal találhatja szemben magát egy feltörekvő tervező - a hazai terepen, nőként. Annabella 2018 óta a Line and Round stúdió vezető tervezője, cégével olyan ügyfelekkel dolgoztak együtt, mint az Operaház, a Sopron Basket vagy a Four Seasons Hotel.
A Magyar Kulturális Antropológiai Társaság (MAKAT), a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Elméleti Intézete és a MAKAT Művészet- és Dizájnantropológia Műhely Művészet + Dizájn + Antropológia címmel konferenciát szervez.
Management

Baló Réka
oktatási titkár
balo@mome.hu

Földi Eszter PhD
BA szakvezető, egyetemi adjunktus
foldi.eszter@mome.hu

Horányi Attila PhD
BA szakfelelős, egyetemi docens, intézetigazgató
horan@mome.hu

Pszota Dalma
szakmenedzser
pszota.dalma@mome.hu
Faculty

Antalóczy Tímea PhD
egyetemi docens
antaloczy@mome.hu

Balázs András PhD
egyetemi adjunktus
balazs.andras@mome.hu

Beck András PhD
egyetemi docens

Ferkai András DSc
egyetemi tanár, professor emeritus
ferkai@mome.hu
Fiáth Henrietta
doktorjelölt, egyetemi tanársegéd

Földi Eszter PhD
BA szakvezető, egyetemi adjunktus
foldi.eszter@mome.hu

Gorka-Focht Máté
doktorandusz, képzésfejlesztési programvezető, óraadó
gorka@mome.hu
Gulyás Dorottya
óraadó

Gyenge Zsolt PhD
egyetemi docens
zsgyenge@mome.hu

Haba Péter PhD
egyetemi docens
phaba@mome.hu
Hartmann Gergely
doktorandusz, óraadó

Horányi Attila PhD
BA szakfelelős, egyetemi docens, intézetigazgató
horan@mome.hu

Kapitány Ágnes DSc
egyetemi tanár, professor emerita
kapitany@mome.hu

Kapitány Gábor DSc
egyetemi magántanár
a.g.kapitany@gmail.com

Keszeg Anna PhD habil
egyetemi docens
keszeg.anna@mome.hu
K. Horváth Zsolt PhD
egyetemi docens

Kissné Budai Rita PhD
egyetemi adjunktus
budairita@mome.hu
Kuti Klára PhD
óraadó
Lisztes Edina
óraadó
Novák Piroska
doktoranda, óraadó

Schmidt Andrea
mesteroktató, oktatásszervezéséért felelős vezető
schmidt@mome.hu

Schneider Ákos PhD
Elméleti Stúdiumok koordinátora, egyetemi adjunktus
schneider@mome.hu
Sidó Anna
óraadó

Szentpéteri Márton PhD habil.
Doktori Iskola Board, MA szakfelelős, PhD program vezető, egyetemi tanár
szem@mome.hu
Szép Eszter PhD
külső óraadó, óraadó
Trembeczki Péter
óraadó

Veres Bálint PhD habil.
DLA program vezető, Doktori Iskola Board, habilitált egyetemi docens
veresbal@mome.hu

Zwickl András PhD habil.
MA szakvezető, habilitált egyetemi docens
za@mome.hu