Moholy-Nagy University of Art and Design | Design Intézet
Designer-Maker MA angol nyelven
Type of course
Nappali
2 years
4 semesters
2 years
4 semesters
Qualification
MA fokozat
Hungarian state funded
2024-02-15
Jelentkezés zárva
For international students
2024-05-31
Jelentkezés zárva
Scholarships
Regional Social Mobility Scholarship
2024-06-03
Jelentkezés zárva
2024-06-03
Department
Language
Angol
Career opportunities
Designer
Manufaktúra- és stúdióvezető
Autonóm művész
Akadémiai pálya (doktori fokozatszerzés)
Manufaktúra- és stúdióvezető
Autonóm művész
Akadémiai pálya (doktori fokozatszerzés)
Contact
Zilahi Antal
szakmenedzser
designermaker@mome.hu
szakmenedzser
designermaker@mome.hu
A Designer-Maker MA képzés célja olyan alkotóművészek képzése, akik munkájukon keresztül felelős és fenntartható módon képesek anyagfüggetlen anyagközpontú válaszokat adni társadalmi és környezeti kihívásokra és igényekre.
Kutatásalapú és projektközpontú képzés során gyakorlati anyagismeretüket képesek legyenek különböző kontextusban alkalmazni az anyagkísérletektől az autonóm műalkotásokig. Nagy hangsúlyt fektetünk a hallgatók tervezői önismeretének fejlesztésére, valamint a szakmai rálátásuk szélesítésére, megalapozva élethosszig tartó alkotói fejlődésüket.
A képzés kiemelt eleme az önálló mesterdiploma projekt kibontása, végigvitele,
amihez szakmai támogatást és műhelyeket biztosítunk. Mindamellett a saját hang megtalálása és az önismeretre is nagy hangsúlyt fektetünk a művészeti és alkotó-tervezői piacon való jobb érvényesülés elősegítése érdekében.
Modules
Az Elméleti Stúdiumok az egyetem összes tervezői mesterszakos hallgatója számára az általános elméleti ismereteket adják...
A képzés harmadik fontos egysége az anyagcentrikus gondolkodásmód, ami a fenntartható tárgyalkotás egyik alappillére. Az...
Az Autonóm művészet tervezési modul során a hallgatók egy egész képzésen végigfutó, feladatokra épülő önismereti folyama...
News
Egy kutatás szerint, míg ezt bárki elolvassa, 15 ezer tonna építési hulladék keletkezik Európában, s ennek 80%-át nem hasznosítják újra. Ezzel a problémával foglalkozik a három éve indult COMPO KFI kurzus az MOME-n, amelynek homlokterében a körforgásos építőipar víziója áll.
Az idén 25. alkalommal megrendezett Designblok Közép-Európa legnagyobb design vására, ahol a MOME Design Intézet standján kerámia és formatervező szakos hallgatóinak munkáját láthatta a nagyközönség.
A Best of MOME ‘23 eseményen a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem idei mesterszakos diplomaprojektjeinek legjobbjaival találkozhatott a nagyközönség október 14-én a Kastner Kommunityben, ahol megismerhette a legfiatalabb designer generációt foglalkoztató kérdéseket, problémákat és az azokra adott különféle tervezői válaszokat.
Facilities
A labor a modern technológiákat vezeti be a tárgyalkotás világába. A műhely technológiái: Lézervágás, Gravírozás, 3D nyomtatás, 3D scannelés, Vinil fólia vágás (plotter vágás), kerámia matrica nyomtatás, Prototipizálás, 4 db számítógép áll a hallgatók rendelkezésére.
A fémműhelyben a fémművességhez szorosan kapcsolódó tradicionális és modern technológiák megismerése és gyakorlása történik. A hallgató az elsajátított elméleti és gyakorlati ismereteket oktatói felügyelet mellett, de önállóan alkalmazza tárgyainak modellezése, kivitelezése, vagy kiviteleztetése során. Fontos, hogy a hallgató képessé váljon arra, hogy feladatai megoldásakor a tervezési szempontok és követelmények figyelembevétele mellett, kreatívan használja fel a műhelymunka során megszerzett tapasztalatait.
A gipszműhelyben a kerámia, üveg és porcelán tárgyak modellezése, formakészítése történik, de kiszolgálja a többi tanszék gipszformát igénylő munkáit is.
A formakészítés egyrészt a gipszesztergákon esztergálással történik, valamint a márványasztalokon, gipszöntéssel, sablonhúzással, faragással.
A műhely elkülönített részében fém- és famegmunkálásra alkalmas rész van kialakítva, satuval, állványos fúróval, köszörűvel, kézi barkácsgépekkel.
A szilikonöntésnek is helyet ad a műhely.